Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 13 kwi, 2017 | komentarze 3

Siatkarze z Mosiny medalistami Mistrzostw Wielkopolski

Ogromny sukces odnieśli siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie. Chłopcy trenujący na co dzień w Sekcji Piłki Siatkowej UKS Mosińska Jedynka wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Wielkopolski, które odbyły się w dniu 6 kwietnia br. w Krotoszynie.

W Finale Wojewódzkim Piłki Siatkowej zmierzyło się 8 szkół podstawowych, najlepszych w całym województwie.

Na tym poziomie rozgrywek są to już szkoły sportowe lub kluby, które specjalizują się w trenowaniu i szkoleniu dzieci w danej dyscyplinie. Zmaganiom zespołów przyglądał się między innymi trener kadry w tych rocznikach pan Janusz Polaczek.

Młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie w trakcie meczu

Młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie w trakcie meczu

Zawody rozgrywano w dwóch grupach po 4 zespoły, następnie półfinały i mecze o I i III miejsca.

Bardzo dobrze weszli w ten turniej nasi siatkarze, którzy w swojej grupie wygrali wszystkie swoje mecze, pokonując kolejno: SP nr 8 Krotoszyn 2-0, SP Leszno 2-0 oraz SP Piła również 2-0.

W półfinale spotkali się z SP Września, gdzie niestety przegrali 0-2. W meczu o III miejsce nasi zawodnicy ponownie spotykali się z SP nr 8 Krotoszyn, po naprawdę zaciętym i dobrym meczu wygraliśmy to spotkanie w tie-breaku zdobywając brąz Mistrzostw Wielkopolski.

Młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie

Na uwagę zasługuje również fakt, że nasi siatkarze przegrali tylko jedno spotkanie, a najlepszym broniącym całego turnieju został wybrany nasz zawodnik Marcin Todryk, który otrzymał pamiątkową statuetkę od trenera kadry.

Naszą drużynę tworzyli uczniowie klas VI-tych Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie: Todryk Marcin, Grzywacz Mikołaj, Cymerlik Nikodem, Czajka Marcel, Czajka Max, Drobiński Kamil, Walkowiak Bartosz, Grześkowiak Filip, Wojna Norbert i Wojciechowski Bartosz.

W niedzielę natomiast, 9 kwietnia, odbył się Ćwierćfinał Mistrzostw Wielkopolski w ramach rozgrywek PZPS. Organizację i przeprowadzenie turnieju na tym szczeblu WZPS w Poznaniu powierzył UKS Mosińskiej Jedynce. Do Mosiny na halę OSiR przyjechało ponad 30 zespołów z terenu województwa, w trzech kategoriach wiekowych, by walczyć o awans do półfinału.

zdjęcie naszego zespołu z trenerem klubowym Jędrzejem Pinkowskim i trenerem kadry Januszem Polaczkiem

Nasi zawodnicy również tym razem dobrze się zaprezentowali zajmując IV miejsce w turnieju i awansując do dalszego etapu rozgrywek. W rozgrywkach organizowanych przez WZPS i PZPS 3 najlepsze zespoły z województwa mają prawo udziału w Mistrzostwach Polski. Życzymy zatem dalszych sukcesów naszym siatkarzom.

Sekcja Piłki Siatkowej korzysta z dotacji Urzędu Gminy Mosina.

Jędrzej Pinkowski

UKS Mosińska Jedynka

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Many
  czwartek, 13 kwi, 2017, 11:07:49 |

  Kolejny sukces. I widać, że to zmierza w stronę profesjonalnej siatkówki.

 • Jola
  czwartek, 13 kwi, 2017, 11:27:36 |

  Wielkie brawa dla chłopców z Mosiny i Pana trenera !!!

 • Jp
  czwartek, 13 kwi, 2017, 22:16:57 |

  Gratulacje Chłopaki. Życzę samych sukcesów

Skomentuj