Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 2 mar, 2017 | komentarze 4

Siatkarze z Mosiny odnoszą sukcesy!

Luty i marzec to czas startów naszych siatkarzy w rozgrywkach ligowych i szkolnych. Od wielu już lat siatkarze Mosińskiej Jedynki reprezentują naszą miejscowość w rozgrywkach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. W lutym na hali OSiR w Mosinie odbyły się Finały Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej Chłopców w kategorii szkół gimnazjalnych i podstawowych.

17 lutego do zmagań przystąpili siatkarze z Gimnazjum nr 1 w Mosinie, którzy rywalizowali na 3 boiskach z 13 najlepszymi zespołami z terenu Powiatu Poznańskiego. Bezkonkurencyjne okazały się w tych rozgrywkach dwa zespoły: gospodarze oraz trenujący na co dzień i startujący w rozgrywkach ligowych (WZPS Poznań) siatkarze UKS Murowana Goślina reprezentujący Gimnazjum nr 2 w Murowanej Goślinie. Oba te zespoły spotkały się w finale, w którym siatkarze z Gimnazjum nr 1 w Mosinie po zaciętym i pięknym meczu ulegli zawodnikom z Murowanej Gośliny. Obydwie szkoły wywalczyły awans do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim (rejony).

27 lutego, również na hali OSiR w Mosinie, odbył się Finał Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej szkół podstawowych. Do Mosiny przyjechało, aż 16 najlepszych drużyn.

Podobnie jak w kategorii gimnazjów prym wiodły drużyny mające w swych szeregach trenujących zawodników, grających w lidze i uczniów szkół sportowych. O pierwsze dwa miejsca, premiowane awansem do dalszych rozgrywek, walczyli siatkarze z:  SP nr 2 w Murowanej Goślinie (zawodnicy UKS Murowana Goślina), z SP w Rokietnicy (zawodnicy UKS LIDER Rokietnica) oraz gospodarze uczniowie klas 6 SP nr 1 w Mosinie trenujący w Sekcji Piłki Siatkowej UKS Mosińska Jedynka.

O kolejności końcowej decydowały pojedyncze sety. Ostatecznie I miejsce wywalczyli siatkarze z SP nr 1 w Mosinie, II miejsce SP w Rokietnicy. Niespodzianką okazało się odpadnięcie z rozgrywek SP nr w Murowanej Goślinie szkoły sportowej o profilu piłka siatkowa.

W sumie w tych dniach na hali OSiR w Mosinie pojawiło się prawie 30 najlepszych zespołów powiatu poznańskiego.

Nasi siatkarze startują również w rozgrywkach organizowanych przez WZPS Poznań oraz inne kluby przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki. Swoje mecze ligowe rozgrywają siatkarze III Ligi (najbliższy odbędzie się 4 marca). Najmłodsi zawodnicy 12 marca udają się do Piły na turniej eliminacyjny Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego, 26 marca wystąpią na Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki LIDERCUP. Również w marcu odbędą się zawody szczebla wojewódzkiego (rejony) SZS WIELKOPOLSKA do których zakwalifikowały się nasze zespoły. Kwiecień to dalszy ciąg rozgrywek WZPS Poznań, Półfinały i Finały Mistrzostw Wielkopolski. Natomiast maj to czas, w którym siatkarze wychodzą na boiska i rozpoczynają sezon na piasku – siatkówkę plażową, która staje się coraz bardziej popularnym sportem.

Działalność Sekcji Piłki Siatkowej w Mosinie jest dotowana ze środków Urzędu Gminy Mosina.

Jędrzej Pinkowski – trener UKS Mosińska Jedynka

Młodzi siatkarze z Mosiny - zdjęcie grupowe po turnieju

Młodzi siatkarze z Mosiny

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (4)

 • rodzic
  czwartek, 2 mar, 2017, 17:20:05 |

  Chłopacy,trenerzy i sponsorzy – bardzo szczere gratulacje !!!
  Tylko dziewcząt brak.

 • kibic
  czwartek, 2 mar, 2017, 17:59:38 |

  Jest poziom! Kto wie, może za kilka lata kadra, zawodowstwo?

 • Mili
  piątek, 3 mar, 2017, 23:09:41 |

  Super chłopaki. Dajecie czadu. Trzymam kciuki za Wasze dalsze sukcesy

 • Jm
  piątek, 3 mar, 2017, 23:10:19 |

  Siatkówka to super sport. Gratulacje Panowie

Skomentuj