Żabka w Brodnicy - auto na start Stary Browar Poznań - wyprzedaże najlepszych marek Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross do sprzedaży z wolnej ręki prawo własności zabudowanej nieruchomość położonej w Luboniu przy ul. Krótkiej 8
Marta Mrowińska | wtorek, 4 lip, 2017 |

Skacząc w deszczu…

W sobotę, 1 lipca br., oficjalnie otwarty został sezon letni na mosińskich gliniankach. Powodzenie przedsięwzięcia było dość niepewne, gdyż od rana pogoda raczej nie zachęcała do plażowania. Okazało się jednak, że dobrej zabawie nie przeszkodzi nawet deszcz.

Organizatorzy przygotowali różnorodne atrakcje. Miłośnicy piłki siatkowej mogli wziąć udział w turnieju siatkówki plażowej. Na najmłodszych czekały stanowiska do malowania, rysowania, a także tworzenia obrazów na folii, co dało niesamowity efekt w postaci barwnych kwiatów, pejzaży, motyli, tęczy itp. – przez przezroczystą folię można było oglądać glinianki i wieżę widokową w stworzonej przez najmłodszych, barwnej scenerii.

turniej siatkówki plażowej na Gliniankach

Oprócz tego, Ochotnicze Straże Pożarne z Nowinek i Radzewic zaprezentowały sprzęt do ratownictwa wodnego, a chętni mogli przepłynąć się łodzią po zbiorniku wodnym. Ratownicy WOPR przygotowali natomiast pokaz ratownictwa wodnego (można było zobaczyć na przykład, jak ratuje się tonącego).

pokaz ratownictwa wodnego

Wielką atrakcją okazały się trampoliny. Najpierw odbył się krótki pokaz trampolinowych możliwości, a następnie organizatorzy zaprosili do wzięcia udziału w zajęciach przybyłych mieszkańców. Powodzenie tej aktywności było tak duże, że uczestników nie odstraszyły nawet nadciągające czarne chmury i ulewny deszcz, który spadł chwilę później. Dzieci wraz z instruktorką wciąż skakały na trampolinach :) Równie wytrwali okazali się zawodnicy biorący udział w zawodach cross-fitowych i wyścigu z przeszkodami – tutaj także mimo deszczu rywalizacja trwała nieprzerwanie.

ćwiczenia na trampolinach

Okazuje się, że pogoda nie jest wyznacznikiem dobrej zabawy i aktywnie spędzonego czasu. Być może słońce i wysoka temperatura przyciągnęłyby na glinianki więcej mieszkańców, jednak ciemne chmury, deszcz i chłodna aura w połączeniu z entuzjazmem i aktywnością przybyłych osób oraz różnorodnością atrakcji przygotowanych na ten dzień sprawiły, że otwarcie sezonu na gliniankach zyskało niepowtarzalny klimat i na długo pozostanie w naszej pamięci.

zawody cross-fitowe

Na koniec dodajmy, że organizatorami wydarzenia byli: OSiR w Mosinie, Mosiński Ośrodek Kultury, we współpracy z Adrenalina Fitness Mosina. Dziękujemy i oczywiście zapraszamy do korzystania z uroków i atrakcji mosińskich glinianek przez całe lato!

wspólne rysowanie

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Skomentuj