Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 9 cze, 2017 | 1 Komentarz

Strażacy przy pracy – uszkodzony rurociąg, nieprzytomni w studzience i wypadek

Do zadań strażaków należy nie tylko gaszenie pożarów – o tym wszyscy wiemy. Jednak różnorodność zdarzeń, do jakich dysponowane są jednostki straży pożarnej, często zaskakuje.

5 czerwca br. był dla zastępów bardzo pracowity. W godzinach południowych w Luboniu podczas prac budowlanych na ul. Jana Pawła II koparka uszkodziła rurociąg gazowy. Konieczna była ewakuacja mieszkańców pobliskich bloków. Interweniował zastępca dowódcy JRG-9 st. kpt Kamil Witoszko.

uszkodzony w wypadku samochód dostawczy

W tym samym czasie zastęp GCBARt wysłany został do Wir – tam pracownicy komunalni stracili przytomność podczas prac konserwatorskich w studzience kanalizacyjnej. Na szczęście, jeszcze przed przybyciem strażaków zostali oni wyciągnięci ze studzienki, a następnie udzielono im pierwszej pomocy.

uszkodzona naczepa TIR-a

Nieco później ten sam zastęp wyjechał do wypadku w Strykowie, gdzie doszło do zderzenia samochodu dostawczego z naczepą TIR-a. W wyniku wypadku ranny został kierowca prowadzący Peugeota, do którego strażacy zrobili dostęp za pomocą narzędzi hydraulicznych. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Droga została zablokowana na kilka godzin, objazd poprowadzono pobliskim parkingiem. W działaniach udział brały zastępy z JRG-9, OSP Strykowo i PSP z Grodziska Wlkp.

(źródło: Biuletyn JRG 9. Zdjęcia: asp. sztab. Robert Stachowski. Opracowanie: mł. ogn. Adrian Jankiewicz, zm. 3, JRG-9)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

Skomentuj