Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 4 kwi, 2017 |

Sukcesy szermierzy z Mosiny

W dniach 23 – 27 marca br. we Wrocławiu odbył się 40 Międzynarodowy Turniej Szermierczy Dzieci CHALLENGE WRATISLAVIA 2017. To największe na świecie tego typu wydarzenie w kategorii dzieci do lat 15. W tym roku do turniej zgłosiło się ponad 2500 zawodników z 36 państw. Podczas pierwszych dwóch dni zawodów odbyły się rozgrywki w szpadzie, kolejne dwa dni to potyczki florecistów, ostatniego dnia natomiast miały miejsce walki szablą.

Szpadziści UKS Muszkieter Mosina również stanęli do boju w tych prestiżowych zawodach, próbując swoich sił w walkach z zawodnikami z całego świata. Pierwszego dnia zawodów nasz klub reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Wiktoria Nowacka, Natalia Pawlaczyk, Aleksandra Lange, Zofia Lachowicz, Zuzanna Pawlaczyk. Dwóm zawodniczkom, Wiktorii i Oli udało się przejść do drugiej rundy turnieju, w której niestety zostały pokonane przez bardziej utytułowane rywalki.

Kolejnego dnia walki stoczyli chłopcy: Antoni Nieckarz i Aleksander Paszak, którzy z powodzeniem przeszli do pucharowej fazy zawodów. W rozgrywkach pucharowych najlepszą formą wykazał się Olek Paszak, który na przeszło 150 zawodników zajął 24 miejsce.

Trener Jarosław Roszak stwierdził, że choć jego zawodnicy stoczyli dobre walki, to stać ich na więcej. Liczyłem na nieco lepszy wynik Antka Nieckarza czy Zosi Lachowicz – mówi trener – Niefortunnie też Ola Lange w pierwszej walce pucharowej trafiła na bardzo mocną zawodniczkę, późniejszą zwyciężczynię całego turnieju – dodaje.

Trzymamy kciuki za udane walki w kolejnych turniejach naszych szermierzy.

Jarosław Roszak

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj