Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 29 sie, 2017 |

„Wesele” w Mosinie

Kończą się wakacje. Na pocieszenie jednak mamy… zaproszenie na „Wesele”.

Już w sobotę, 2 września w godzinach 9.30 – 11.00 Mosińska Biblioteka zaprasza na Narodowe Czytanie, które odbędzie się na patio Mosińskiego Ośrodka Kultury.

W odpowiedzi na apel Prezydenta RP wszystkich chętnych zachęcamy nie tylko do wspólnego czytania dramatu Wyspiańskiego, ale i do uczestnictwa w mini inscenizacji wesela z epoki Młodej Polski. Planujemy wyjść do mieszkańców naszego miasta, którzy na co dzień nie są związani z biblioteką – osoby przebrane za Pana Młodego, Pannę Młodą i Radczynię o godz. 8.30 zjawią się na targowisku i rynku mosińskim z zaproszeniami na Wesele. O godz. 9.30 na patio koło budynku biblioteki przy stołach zastawionych chlebem, kołaczami i owocami, udekorowanymi zbożowymi wieńcami zacznie się czytanie fragmentów „Wesela”. Część uczestników będzie przebrana w stroje z epoki. Fragmenty czytane wkomponowane zostaną w ludową muzykę.

Mamy nadzieję, że Narodowe Czytanie będzie atrakcyjne nie tylko dzięki lekturze, ale przemówi inscenizacją, obrazem i dźwiękami muzyki.

Mile widziane akcenty z epoki, jak wieńce z kwiatów, zboża…

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj