Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Jan Bylczyński | wtorek, 17 paź, 2017 | komentarzy 7

Wiadukt w Łęczycy otwarty dla ruchu kołowego!

Dobra wiadomość dla wszystkich podróżujących do Poznania: w dniu dzisiejszym na wiadukt w Łęczycy został skierowany ruch kołowy!

Węzeł komunikacyjny w Łęczycy

Przypomnijmy – w Łęczycy powstają dwa wiadukty drogowe: jeden nad linią kolejową, drugi nad przedłużeniem ul. Krętej. Pod koniec tego przedłużenia powstaje pętla autobusowa, a ul. Kręta zostanie włączona do drogi nr 430 przez nowe rondo, które pozwoli na bezkolizyjny i płynny ruch na odcinku Poznań – Mosina.

 

wiadukt w Łęczycy

wiadukt w Łęczycy, źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe SA

Szczegóły inwestycji

Węzeł drogowy w Łęczycy wybudowany został w ramach projektu POIiŚ 7.1-5.1 „Modernizacja linii kolejowej E59 na odcinku Wrocław – Poznań, Etap III, odcinek Czempiń – Poznań”. Wiadukt drogowy został wybudowany nad ulicą Krętą i prowadzi z Łęczycy do Lubonia. Wiadukt kolejowy powstaje nad linią E59. Powstała tutaj także zatoczka autobusowa, bezkolizyjna ścieżka rowerowa oraz chodniki.

Wszystko wskazuje na to, że podróżować w kierunku Poznania będziemy szybciej i bezpieczniej. Nowoczesne dwupoziomowe skrzyżowanie zastąpi dotychczasowy przejazd drogowo-kolejowy. Koszt wiaduktu to ponad 428 mln zł.

wiadukt w Łęczycy źródło: PKP

Prosimy o ostrożność

Wraz z uruchomieniem wiaduktu zmienia się organizacja ruchu w jego obrębie – prosimy o zachowanie ostrożności.

Napisano przez Jan Bylczyński opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , , ,

Jan Bylczyński

Dziennikarz GMP

Wasze komentarze (7)

 • as
  wtorek, 17 paź, 2017, 12:41:07 |

  Świetna wiadomość, a kiedy wiadukt w Mosinie? Przypominam, że ta inwestycja ruszyła długo wcześniej.

 • mosiniak
  wtorek, 17 paź, 2017, 15:23:21 |

  @as
  Jest dokładnie odwrotnie w chronologii budowy tych dwóch obiektów! Proszę o trochę wysiłku i sprawdzenie, czy przypadkiem nie okłamujemy bliźnich swoimi wywodami.

  Budowa wiaduktu kolejowego nad linią E59 w Łęczycy ruszyła wiosną 2014 roku. Pod koniec czerwca 2014 roku trwała już budowa tego wiaduktu:
  http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3481107,leczyca-wstrzymano-halasliwa-budowe-wiaduktu-kolejowego-zdjecia,id,t.html

  Jeszcze pod koniec lutego 2014 roku przejazd na ul. Śremskiej w Mosinie funkcjonował normalnie (patrz załączone zdjęcia w materiale Głosu Wielkopolskiego). W tym czasie pisano na temat tunelu na Śremskiej w Mosinie:
  http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3347081,tunel-pod-torami-kolejowymi-w-mosinie-budowa-ruszy-w-tym-roku,id,t.html

  Z Mosiny odeszła firma hiszpańska FCC, co spowodowało ogromne perturbacje wykonawcze i przesunięcia terminów wykonania obiektu na ul. Śremskiej.
  I tyle w tym temacie!

 • kierowca
  środa, 18 paź, 2017, 11:03:24 |

  No i co to dało, koniec korków tutaj, więcej kawałek dalej. Teraz wszyscy czekają przy przejeździe kolejowym przez co blokowana jest cała ulica i następuje paraliż komunikacyjny, Wielki wiadukt za ogromne pieniądze a dalej jeszcze większy korek niż wcześniej przez debilny rozwiązania, które można było zmienić już dawno temu.

 • orient
  środa, 18 paź, 2017, 11:08:35 |

  Co to za zwyczaj w tym regionie otwierania niedokończonych i jeszcze w trakcie budowy inwestycji.

 • Hejdfield
  czwartek, 19 paź, 2017, 19:53:52 |

  Ale z tym „koniec korków” to niestety nie jest prawda… :(

 • mieszkaniec L.
  poniedziałek, 30 paź, 2017, 16:50:48 |

  Polska to jednak kraj absurdów. I tak trzeba czekać na przejazd pociągu kawałek dalej. Inwestycja za miliony chyba efektów żadnych.

 • Baxi
  wtorek, 7 lis, 2017, 17:58:56 |

  Co z tego ze jest wiadukt przy lasku jak kawalek dalej, ci ktorzy chca skrecic do lubonia blokuja przejazd(do poznania lub w kierunku puszczykowa,mosiny). Natomiast kawalek dalej w leczycy jest genialne krzyzowanie dzieki ktoremu sa zawsze korki (jak nie ma swiatel to ruch sie odbywa plynniej , ale problemy na wjazd maja od strony leczycy )….

Skomentuj