Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 5 wrz, 2017 |

Z kroniki straży pożarnej w Mosinie

Po burzliwym okresie pracowicie minął czas służb wypełnionych usuwaniem skutków nawałnic, także poza granicami naszego powiatu. Uwięzione dziecko, zwisająca gałąź, wypadek ciągnika, nocne ćwiczenia – czyli kolejny dzień pracy naszych nieustraszonych strażaków.

Dyżur 28.08. zmiana 3 rozpoczęła od wyjazdu do gałęzi zwisającej nad ulicą Targową w Mosinie. W trakcie usuwania zagrożenia, ratownicy dostali informację o zamkniętym w samochodzie kilkumiesięcznym dziecku, do którego rodzic bezskutecznie próbował się dostać. Drzwi uległy zatrzaśnięciu blokując pojazd, bez możliwości otwarcia z zewnątrz. Przy wysokiej temperaturze otoczenia i realnym zagrożeniu dla zdrowia dziecka podjęto decyzję o inwazyjnym otwarciu pojazdu – wybito szybę i oddano bobasa pod opiekę nie mniej wystraszonej mamy.

zbita szyba

Przed powrotem do jednostki usunięto w sąsiedztwie zdarzenia jeszcze jedną gałąź, którą z pomocą Pogotowia Energetycznego usunięto z linii wysokiego napięcia.

zwisająca gałąź

Po godzinie 17 alarm zawył ponownie – wypadek w Krąplewie pod Stęszewem. Zadysponowane zostały jednostki mosińskie oraz łącznie 3 zastępy z OSP Strykowo i OSP Stęszew. Na miejscu Pogotowie Ratunkowe i 3 patrole Policji. Do tego miejsca standardowo – tymczasem na drodze z Krąplewa do Dopiewa iście wojenna sceneria. W okolicznościach ustalanych przez Policję, dachowaniu uległ ciągnik rolniczy przewożący gruz budowlany.

przewrócny traktor

przewrócona naczepa

traktor - wypadek

O wyjątkowym szczęściu mogą mówić świadkowie wypadku jak również kierowca zestawu, który wypadając z drogi wpadł w pas drzew nad akwenem. Kierowca doznał kilku stłuczeń, został zabrany przez ZRM do szpitala na dalsze badania. Oprócz traktora uszkodzeniu uległ jeden z pojazdów zaparkowanych przy osi jezdni. Gruz z przyczepy rozsypał się po całej powierzchni jezdni, wobec czego ruch na tym odcinku był zamknięty przez cały czas działań, czyli około 8 godzin. Objazd dla ruchu lokalnego odbywał się przez miejscowość Dębno.

Zdjęcia: asp. sztab. Robert Stachowski
źródło: JRG-9, zmiana 3, mł. ogn. Adrian Jankiewicz.

naczepa ciągnika

W dniu 29.08.2017 r. na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 9 zostały przeprowadzone ćwiczenia nocne. W pierwszej części ćwiczeń sprawdzono znajomość sprzętu mechanicznego, hydraulicznego i pneumatycznego zwłaszcza pod kątem obsługi przez ratowników pełniących służbę danego dnia. W kolejnym etapie ćwiczeń przeprowadzono założenie bojowe dotyczące pożarów wewnętrznych w budynkach mieszkalnych. Zamiarem dowódcy była kontrola zmiany służbowej pod kątem prawidłowego przeszukania pomieszczeń, dotarcia do źródła ognia oraz ewakuacji osób znajdujących się w strefie zagrożenia. Po zakończeniu obranej koncepcji spuentowano przebieg ćwiczeń.

źródło: Zmiana I, JRG-9

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj