Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | wtorek, 18 lip, 2017 | komentarze 3

Z psem w wannie

Kąpiele psów są raczej oczywistą częścią ich pielęgnacji. Nikt nie chciałby, żeby jego ukochany psiak obrastał brudem i przenosił niezliczoną ilość bakterii. Regularne mycie można wykonywać w domu albo w salonie dla psów, a jego częstotliwość jest zależna od rasy, długości sierści oraz trybu życia psa i aktualnych zdarzeń. Kąpiel będzie potrzebna szybciej, jeżeli pies chodził po błocie niż w piękne słoneczne lato.

Tylko spokojnie

Podstawową kwestią podczas kąpieli psa jest jego komfort psychiczny, dlatego przygotowując miejsce, w którym się ona odbędzie, wszystkie przybory oraz wodę pamiętajmy o tym, by nie przestraszyć naszego pupila. Również wprowadzając go do wody nie róbmy tego zbyt gwałtownie. Lepiej wcześniej pokazać mu przygotowane stanowisko do kąpieli i umożliwić oswojenie się z nową sytuacją. Niektóre psy kąpią się chętnie i kolejne razy nie są już problemem. Niestety jest też duża część takich, które najchętniej uciekłyby przed kąpielą. Warto starać się oswoić psa z takimi zabiegami, ponieważ stresując go będzie on nabierał coraz większego dystansu.

Z dbałością o szczegóły

Odpowiedni jest także dobór kosmetyków. Delikatny szampon, najlepiej taki przeznaczony do psiej sierści, skutecznie zmyje brud, zadba o skórę i włosie. Jeśli mamy psa określonej rasy możemy poszukać szamponu przeznaczonego specjalnie dla niej. Dla mieszańców i mniej popularnych ras wybierajmy kosmetyki zgodnie z typem sierści i zauważoną skłonnością. Jeśli jest taka potrzeba możemy zainwestować także w odżywkę lub serum do danego typu sierści, aby poprawić jej kondycję i wygląd. Jeśli wybór kosmetyków dla psa sprawia nam problem, możemy poradzić się fryzjera dla psów lub dobrego weterynarza. Porady dotyczące wyboru odpowiedniego zestawu do pielęgnacji psa otrzymamy także od sprzedawcy w dobrych sklepach zoologicznych.

Zerknij na ofertę salonu fryzjerskiego dla psów pod adresem http://studiopsiaka.pl/.

Środki ostrożności

Po kąpieli zadbajmy o zdrowie naszego pupila. Zimą kąpmy po ostatnim spacerze, aby nie zmarzł przez wilgotną sierść. Latem możemy wykąpać psa wcześniej i wypuścić na gorące powietrze. Jeśli wraz z upałami nie ma zimnego wiatru, sierść wyschnie znacznie szybciej, niż w pomieszczeniu i nie ma wtedy ryzyka zaziębienia. W razie potrzeby możemy też wysuszyć sierść psa suszarką nastawioną na niską temperaturę. Możliwość skorzystania z tej opcji jest jednak zależna od tego, czy pies dobrze znosi hałas suszarki.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.8/10 (Głosujących: 10)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • mamoni
  wtorek, 29 sie, 2017, 21:57:25 |

  Witam, jak zabezpieczać psa na jesieni? Czy aplikacja spot-onów typu fiprex nie będzie zbyt późna?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +1 (Głosujących: 1)
 • kasia
  środa, 30 sie, 2017, 20:07:32 |

  Nie moim zdaniem można aplikować, po aplikacji jest już skuteczny :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +1 (Głosujących: 1)
 • józefka
  środa, 29 lis, 2017, 20:34:33 |

  Ja znowu znalazłam kleszcza – też używam fiprexu. Już zaaplikowałam :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +1 (Głosujących: 1)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo