Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 3 sie, 2018 |

Szeroko na Wąskiej 2018 już wkrótce!

W tym roku 15 sierpnia, w przypadającą rocznicę obchodów pamiątki zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, w Mosinie czeka nas wiele atrakcji. Znana już impreza plenerowa „Szeroko na Wąskiej” połączona będzie z koncertami i występami artystów. A my zapraszamy na stoisko Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej!

„Szeroko na Wąskiej” i konkurs GMP

„Szeroko na Wąskiej” to coroczne spotkanie artystów z różnych dziedzin, prezentacja ich twórczości, pokazy kolekcji, wiele dodatkowych atrakcji – niesamowite spotkanie ze sztuką i pasją, pełne emocji, kolorów, niespodzianek. Ulica Wąska tego dnia wydaje się w nieskończoność rozszerzać swe granice, a niepowtarzalny klimat wydarzeniu nadają ludzie, których łączy pasja tworzenia i miłość do sztuki we wszelkich jej formach. Na Wąskiej spotkamy się w godzinach od 11:00 do 17:00, natomiast o godz. 12:00 w mosińskim kościele pw. św. Mikołaja odbędzie się Msza św. w intencji Ojczyzny.

Tematem tegorocznego spotkania na Wąskiej jest „Zielnik”. Wystawcy będą mieli okazję zaprezentować nie tylko swoje prace, ale także wykazać się pomysłowością i zaaranżować stoisko zgodnie z tą tematyką. A my zapraszamy na stoisko naszej gazety i Kajaki2.pl – można tam będzie zagłosować na pracę konkursową, która najbardziej się Wam podoba. Wyniki ogłosimy tego samego dnia, jeszcze przed zakończeniem „Szeroko na Wąskiej“. Dla zwycięzców przygotowujemy atrakcyjne nagrody! Szczegóły dotyczące konkursu możecie śledzić tutaj.

Zapraszając do udziału, przypominamy klimat ubiegłorocznego wydarzenia: „O Szeroko na Wąskiej nieco inaczej”

Koncerty na rynku

O godz. 18:30 nastąpi ciąg dalszy spotkań ze sztuką – tym razem z muzyką, bowiem na Placu 20 Października wystąpi zespół wystąpi kościański zespół Ann, którego utwory gościły na antenach takich stacji radiowych, jak Program 3 Polskiego Radia, Czwórka Polskie Radio, Radio Poznań, Radio Elka, Radio Orbit, Pro-Radio i innych. „Bezpośredni kontakt z odbiorcą jest dla nas najważniejszy i nie da się go zamienić na żaden inny.” We wrześniu 2015 r. zespół nagrał singla „Ostrożna”. Utwór „Zerwanie kontaktu bojowego z życiem” trafił do propozycji Listy Przebojów Programu 3. Znalazł się także na 2 pozycji Listy Przebojów Radia Merkury Poznań. Przez wiele tygodni gościł na różnych listach przebojów internetowych rozgłośni radiowych w Polsce i poza nią. W lutym 2016r. zespół był gościem TVP 3 Poznań w programie „Tej poranek”, gdzie odbyła się telewizyjna premiera nowego wydawnictwa „Ostrożna”. W sierpniu 2016 r. zespół koncertował w Niemczech, gdzie zaprezentował się na festiwalu Alinae Lumr w Storkow, u boku gwiazd europejskiej sceny muzycznej. 28 października 2016r. zespół był gościem Czwartego Programu Polskiego Radia, gdzie wystąpił na żywo w audycji „Będzie głośno”, prezentując akustyczne wykonania utworów „Ostrożna” oraz „Nie myl mnie z Wenus”. „Ostrożna” przez ponad pół roku znajdowała się w czołówce Listy Przebojów audycji Czwórki „Będzie głośno”. 21 października 2017 r. nakładem wydawnictwa Pronet Records ukazał się debiutancki krążek „Fragmenty”. „ANN, to rockowe zjawisko porażające mocnym wokalem i intensywnym przekazem tekstów. Lekkość grania i przyjemność słuchania to dwie gwarantowane wartości wyniesione z poznania tej kapeli.” (źródło: annmusic.pl)

Zespół Ann (fot. koscian.naszemiasto.pl)

To nie wszystko – o 20:00 zagra i zaśpiewa zespół LemON – polsko-łemkowsko-ukraińska formacja powstała w 2011 roku. Utwory takie jak ,,Napraw”, ,,Scarlett”, ,,Spójrz”, ,,Nice”, czy ,,Jutro” trafiły na pierwsze miejsca list przebojów. Nazwa zespołu pochodzi z połączenia nazwy Łemkowszczyzny „Lem” (tylko) oraz angielskiego „ON” (włącz) – w wolnym tłumaczeniu: „TylkoWŁĄCZ”. Grupa otrzymała nominacje do Fryderyków i liczne wyróżnienia, zaś albumy ,,LemON”, ,,Scarlett”, ,,Etiuda zimowa” uzyskały status złotych i platynowych płyt.

Zespół LemON

(źródła: mosina.pl, kultura.gmina.pl)

Szeroko na Wąskiej - zdjęcie archiwalne

Szeroko na Wąskiej – zdjęcie archiwalne

Szeroko na Wąskiej 2016

Szeroko na Wąskiej 2016

widok na ulicę - szeroko na wąskiej

Szeroko na Wąskiej – zdjęcie archiwalne

szeroko na waskiej - wystawa uliczna

Szeroko na Wąskiej – zdjęcie archiwalne

Szeroko na Wąskiej 2017 - Stowarzyszenie Muzyczne Orkiestra Dęta im. Antoniego Jerzaka

Szeroko na Wąskiej 2017 – Stowarzyszenie Muzyczne Orkiestra Dęta im. Antoniego Jerzaka

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj