Redakcja GMP | środa, 11 Lip, 2018 |

Szeroko na Wąskiej 2018

W tym roku 15 sierpnia, w przypadającą rocznicę obchodów pamiątki zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, w Mosinie czeka nas wiele atrakcji. Znana już impreza plenerowa “Szeroko na Wąskiej” połączona będzie z koncertami i występami artystów.

“Szeroko na Wąskiej”

“Szeroko na Wąskiej” to coroczne spotkanie artystów z różnych dziedzin, prezentacja ich twórczości, pokazy kolekcji, wiele dodatkowych atrakcji – niesamowite spotkanie ze sztuką i pasją, pełne emocji, kolorów, niespodzianek. Ulica Wąska tego dnia wydaje się w nieskończoność rozszerzać swe granice, a niepowtarzalny klimat wydarzeniu nadają ludzie, których łączy pasja tworzenia i miłość do sztuki we wszelkich jej formach. Na Wąskiej spotkamy się w godzinach od 11:00 do 17:00, natomiast o godz. 12:00 w mosińskim kościele pw. św. Mikołaja odbędzie się Msza św. w intencji Ojczyzny.

Artyści – wystawcy mogą przesyłać zgłoszenia do udziału w imprezie – regulamin, karta zgłoszenia i wszelkie szczegóły dostępne są na stronie Mosińskiego Ośrodka Kultury w Mosinie.

Zapraszając do udziału, przypominamy klimat ubiegłorocznego wydarzenia: “O Szeroko na Wąskiej nieco inaczej”

Koncerty na rynku

O godz. 18:30 nastąpi ciąg dalszy spotkań ze sztuką – tym razem z muzyką, bowiem na Placu 20 Października wystąpi zespół wystąpi kościański zespół Ann, którego utwory gościły na antenach takich stacji radiowych, jak Program 3 Polskiego Radia, Czwórka Polskie Radio, Radio Poznań, Radio Elka, Radio Orbit, Pro-Radio i innych. “Bezpośredni kontakt z odbiorcą jest dla nas najważniejszy i nie da się go zamienić na żaden inny.” We wrześniu 2015 r. zespół nagrał singla “Ostrożna”. Utwór “Zerwanie kontaktu bojowego z życiem” trafił do propozycji Listy Przebojów Programu 3. Znalazł się także na 2 pozycji Listy Przebojów Radia Merkury Poznań. Przez wiele tygodni gościł na różnych listach przebojów internetowych rozgłośni radiowych w Polsce i poza nią. W lutym 2016r. zespół był gościem TVP 3 Poznań w programie “Tej poranek”, gdzie odbyła się telewizyjna premiera nowego wydawnictwa “Ostrożna”. W sierpniu 2016 r. zespół koncertował w Niemczech, gdzie zaprezentował się na festiwalu Alinae Lumr w Storkow, u boku gwiazd europejskiej sceny muzycznej. 28 października 2016r. zespół był gościem Czwartego Programu Polskiego Radia, gdzie wystąpił na żywo w audycji “Będzie głośno”, prezentując akustyczne wykonania utworów “Ostrożna” oraz “Nie myl mnie z Wenus”. “Ostrożna” przez ponad pół roku znajdowała się w czołówce Listy Przebojów audycji Czwórki “Będzie głośno”. 21 października 2017 r. nakładem wydawnictwa Pronet Records ukazał się debiutancki krążek “Fragmenty”. “ANN, to rockowe zjawisko porażające mocnym wokalem i intensywnym przekazem tekstów. Lekkość grania i przyjemność słuchania to dwie gwarantowane wartości wyniesione z poznania tej kapeli.” (źródło: annmusic.pl)

Zespół Ann (fot. koscian.naszemiasto.pl)

To nie wszystko – o 20:00 zagra i zaśpiewa zespół LemON – polsko-łemkowsko-ukraińska formacja powstała w 2011 roku. Utwory takie jak ,,Napraw”, ,,Scarlett”, ,,Spójrz”, ,,Nice”, czy ,,Jutro” trafiły na pierwsze miejsca list przebojów. Nazwa zespołu pochodzi z połączenia nazwy Łemkowszczyzny „Lem” (tylko) oraz angielskiego „ON” (włącz) – w wolnym tłumaczeniu: „TylkoWŁĄCZ”. Grupa otrzymała nominacje do Fryderyków i liczne wyróżnienia, zaś albumy ,,LemON”, ,,Scarlett”, ,,Etiuda zimowa” uzyskały status złotych i platynowych płyt.

Zespół LemON

(źródła: mosina.pl, kultura.gmina.pl)

Szeroko na Wąskiej - zdjęcie archiwalne

Szeroko na Wąskiej – zdjęcie archiwalne

Szeroko na Wąskiej 2016

Szeroko na Wąskiej 2016

widok na ulicę - szeroko na wąskiej

Szeroko na Wąskiej – zdjęcie archiwalne

szeroko na waskiej - wystawa uliczna

Szeroko na Wąskiej – zdjęcie archiwalne

Szeroko na Wąskiej 2017 - Stowarzyszenie Muzyczne Orkiestra Dęta im. Antoniego Jerzaka

Szeroko na Wąskiej 2017 – Stowarzyszenie Muzyczne Orkiestra Dęta im. Antoniego Jerzaka

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.0/10 (Głosujących: 5)
Szeroko na Wąskiej 2018, 9.0 out of 10 based on 5 ratings

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj