Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | niedziela, 10 cze, 2018 |

Ostrzeżenie o burzach

Jak informuje IMGW w najbliższym czasie nasili się występowanie burz, których możemy spodziewać się zwłaszcza w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wyładowaniom towarzyszyć będzie porywisty wiatr oraz możliwe lokalne opady gradu.

Pogoda w Mosina, Województwo wielkopolskie

Nadeszło długo oczekiwane załamanie pogody. W ostatnich tygodniach brak deszczu widać było gołym okiem na trawnikach i w ogrodach. Właściciele tych ostatnich ratowali się intensywniejszym podlewaniem, podobnie jak producenci warzyw i owoców. O przedłużającym się  okresie suszy i problemami z ciśnieniem wody pisaliśmy ponad 12 dni temu. Od tamtej pory deszczów było jak na lekarstwo.

przesuszona trawa, Mosina 03.06.2018

przesuszona trawa, Mosina 03.06.2018

IUNG Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa stwierdza wystąpienie suszy rolniczej w Polsce. Średnia wartości Klimatycznego Bilansu Wodnego (KBW) wynosiła – 90 mm.

Aktualna sytuacja meteorologiczna IMGW:

Na obszarze powiatów występują burze z opadami deszczu miejscami do 15 mm. Lokalnie możliwy jest grad. W ciągu kolejnych godzin burze będą stopniowo przemieszczać się na północny wschód. Miejscami mogą im towarzyszyć opady 30-40 mm i wiatr w porywach 70-80 km/h. Stopniowo jednak aktywność burzowa w godzinach nocnych będzie słabnąć.
Uwagi: Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.

źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy

chmur burzowe

chmur burzowe

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj