Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | sobota, 10 lis, 2018 |

Ciężki tydzień w wykonaniu strażaków z Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

Bardzo ciężki i pracowity tydzień w wykonaniu strażaków z Heavy Rescue SGRT OSP Mosina, relacja:

Rozpoczęliśmy w sobotę serią wypadków drogowych (m.in czołówka na trasie Mosina – Żabinko). Późnym wieczorem nasz zespół poszukiwaczy wyjechał do Śremu gdzie zaginął starszy Pan. Bardzo trudna dla nas akcja, gdyż osoba prawdopodobnie zdezorientowana często zmieniała kierunek tworząc nakładające się na siebie ślady.

Poszukiwania w Śremie

Psy tropiące wstępnie wypracowały drogę do parku, który przeszukiwał w nocy nasz pies ratowniczy. Okazało się jednak, że duża część parku to niedostępne bagno porośnięte wysokimi trawami, ale psy nie wskazały wówczas potencjalnej lokalizacji Pana. Były również inne tropy jednak zamykały się one wstępnie na tym samym terenie. Do Śremu wracaliśmy jeszcze trzykrotnie w różnych konfiguracjach starając się wspomagać rodzinę. Niestety jesteśmy zespołem o pewnych możliwościach, który bez wsparcia lokalnych służb jest dość ograniczony. A tym razem tego wsparcia trochę zabrakło. Niestety Pan w dniu wczorajszym został odnaleziony martwy na obrzeżach Śremu – pragniemy przekazać wyrazy współczucia dla Rodziny.

poszukiwania w Śremie

poszukiwania w Śremie

Poszukiwania na granicy Lubonia i Poznańskiego Kotowa

Jeszcze w trakcie działań w Śremie przyszła kolejna prośba o pomoc w poszukiwaniach zaginionej Pani, która wyszła przed kilkoma godzinami z domu na granicy Lubonia i Poznańskiego Kotowa. Odpowiedzieliśmy na prośbę i o godzinie 2: 00 ze Śremu udaliśmy się do Lubonia podejmując działania. Również w tym psy tropiące wypracowały kierunek na tzw. Szachty. Bardzo trudny teren szczególnie w nocy stawów poprzecinanych groblami. Pracowały tam w nocy dwa psy poszukiwawcze na wyznaczonych rejonach. O świcie poderwaliśmy również drona, który sprawdzał obszary głównie niedostępne i podmokłe.

poszukiwania - zdjęcie z drona

poszukiwania – zdjęcie z drona

Ok. godziny 7: 30 jeden z naszych zespołów w oddali zauważył prawdopodobnie osobę poszukiwaną, która znikła za krzakami. Niestety w tak rozległy i niedostępnym terenie dotarcie zajęło dużo czasu i nie odnaleźliśmy już jej w tym miejscu oraz na terenie przyległym. Większość naszego zespołu w tym momencie była od ponad 24 godzin na nogach i musieliśmy podjąć decyzję o zakończeniu działań. Wszelkie zebrane informacje przekazaliśmy rodzinie z wskazaniem, że z dużym prawdopodobieństwem osoba zaginiona znajduje się na tym terenie. Niestety również w tym przypadku nie mieliśmy komu przekazać do dalszego prowadzenia poszukiwań. Po ok. godzinie od naszego odjazdu wędkarz powiadomił Policję, że odnalazł Panią całą i zdrową na obszarze objętym przez nas poszukiwaniami.

poszukiwania

Poszukiwania osoby zaginionej w okolicach Bydgoszczy

W czwartek natomiast zostaliśmy poproszeni o pomoc w poszukiwaniach osoby zaginionej w okolicach Bydgoszczy. Z uwagi na odległość oraz fakt, że działały już tam lokalne służby wysłaliśmy tam tylko mały zespół. Nasz pies wypracował tam trop, a wszelkie zebrane informacje przekazaliśmy rodzinie i służbą działającym na miejscu.

Nie wszystkie poszukiwania można zakończyć niestety sukcesem. Każde są natomiast dla Nas bardzo dużym doświadczenie i dogłębnie je analizujemy by być jeszcze bardziej skutecznym i profesjonalnym zespołem.

W trakcie mijającego tygodnia oczywiście utrzymywaliśmy również pełną gotowość na terenie naszej Gminy wyjeżdżając do kilku zdarzeń w tym pożaru warsztatu wraz z zaparkowanymi w nim samochodami w Rogalinie.

pożar

wypadek

wypadek

źródło, zdjęcia: Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , , , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj