Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Marta Mrowińska | poniedziałek, 4 cze, 2018 |

Czerwcowy numer Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej już w sprzedaży!

Drodzy Czytelnicy! Z radością informujemy, że najnowsze, czerwcowe wydanie Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej już od dzisiaj jest dostępne w stałych punktach sprzedaży i siedzibie redakcji. Zapraszamy do lektury!

W każdym numerze staramy się przekazać Państwu najważniejsze według nas informacje i sprawy dotyczące naszego regionu. Pragniemy, by to, co dzieje się wokół nas, stało się częścią naszego życia, tworzyło lokalną społeczność, integrowało mieszkańców, budowało naszą tożsamość i związek z tym miejscem. Ale skupiamy się nie tylko na tym – dla nas przede wszystkim ważni są ludzie, ich historie, sukcesy, pasje. To ludzie są naszą inspiracją, wsparciem, motywacją do działania.

Spotykamy się ze sportowcami – mamy w Mosinie prawdziwych mistrzów, co jest powodem do radości i dumy – i tym się w numerze chwalimy. Obaj prowadzą także swoje kluby sportowe, co daje mieszkańcom Mosiny i okolic możliwość trenowania pod okiem najlepszych. Rozmowy te pokazują także, że mistrzowie Europy i świata mają w sobie dużo pokory, szacunku do innych i spojrzenie na życie, które może nam wszystkim przynieść wiele ciekawych refleksji. Publikujemy je mając nadzieję, że zainspiruje to Państwa do podejmowania wyzwań, stawiania czoła przeciwnościom i stawania się w efekcie mistrzem w swoim własnym życiu, dla samego siebie.

Po przerwie wracamy do cyklu „Radni o gminie” – tym razem prezentujemy spojrzenie radnego z Puszczykowa na temat rozwoju gminy, jego pomysły na aktywizację młodych ludzi, opisujemy najbliższe działania związane z Puszczykowem. Mówimy również o tym, jak praca radnego może poszerzać nasze horyzonty i co jest w niej fascynującego. Naprawdę ciekawe!

Od jakiegoś czasu temat sytuacji dorosłych osób z niepełnosprawnościami jest poruszany w całej Polsce. Problemy związane z funkcjonowaniem tych osób i ich rodzin nie omijają także naszego regionu. O trudach opieki, możliwościach rozwoju, pomysłach na polepszenie tej sytuacji opowiedziała nam prezes Stowarzyszenia SAMI SWOI Niepełnosprawni w Mosinie, odwiedzając naszą redakcję, a przy okazji przekazując relację ze spotkania z posłami.

Drodzy Czytelnicy! Na naszą skrzynkę redakcyjną otrzymujemy coraz więcej wiadomości od Was, nasz portal jest „żywy” dzięki Waszym komentarzom, grono naszych współpracowników wciąż się poszerza, a w redakcji coraz częściej gościmy nowe osoby. Niezmiernie nas to cieszy i motywuje do działania – w ten sposób wspólnie tworzymy tę gazetę, a Wasze zaufanie i zaangażowanie powoduje, że chcemy wciąż się doskonalić i pracować coraz lepiej.

Na zbliżające się ciepłe, czerwcowe dni życzymy Wam, drodzy Czytelnicy, wielu inspiracji, ciekawych spotkań, a także odpoczynku, radości z kontaktu z przyrodą i nieustannej ciekawości życia i tego, co nas otacza. I oczywiście – miłej lektury najnowszego wydania gazety!

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Mosina, Puszczykowo

Skomentuj