T-Roc Salon VW Berdychowski Stary Browar - dziecięca radość na święta
Redakcja GMP | wtorek, 28 sie, 2018 | komentarze 2

Dlaczego warto schudnąć?

Ponad połowa Polaków ma problemy z nadwagą i otyłością. O ile nie brakuje nam argumentów za tym, aby rozpocząć proces odchudzania, o tyle mało osób osiąga sukces i redukuje założoną na starcie ilość kilogramów. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego brakuje nam motywacji do odchudzania?

Powody są prozaiczne. Po prostu, wiele osób traci motywację i zapomina o tym jakie korzyści niesie za sobą redukcja zbędnych kilogramów. Z tego też powodu, we współpracy z serwisem byc-zdrowym.pl przygotowaliśmy zestawienie 7 największych korzyści wynikających z redukcji zbędnych kilogramów. Oto one:

 1. Będziesz cieszyć się lepszym zdrowiem!
  To jeden z tych argumentów, które powinny być dla Ciebie absolutnie kluczowe. Redukcja tkanki tłuszczowej to przede wszystkim: minimalizacja ryzyka wystąpienia chorób serca, depresji, cukrzycy i miażdżycy. Co więcej, optymalna waga ciała to także mniejsze ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych.
 2. Będziesz mieć więcej pieniędzy!
  Oszczędność finansowa wynikająca z redukcji zbędnych kilogramów jest naprawdę spora. Przede wszystkim: bilans wartości kalorycznych będzie znacznie mniejszy, zrezygnujesz z niezdrowej i często znacznie droższej żywności, ograniczysz wydatki na lekarstwa.
 3. Zwiększysz pewność siebie!
  Udowodniono, że osoby borykające się z nadmiarem tkanki tłuszczowej są zdecydowanie mniej pewne siebie. Wynika to między innymi z zachwianej samooceny. Kiedy schudniesz – poczujesz się lepiej, a Twoje kompleksy po prostu znikną!
 4. Będziesz znacznie atrakcyjniejsza/y!
  Osoby, których sylwetka jest szczupła/atletyczna są uznawane za zdecydowanie atrakcyjniejsze. To spore ułatwienie – czy to w znalezieniu pracy czy w poznaniu drugiej połówki. Większa atrakcyjność przyczynia się do naprawdę wielu ułatwień w życiu codziennym.
 5. Poprawisz kondycję organizmu!
  Nadmiar tkanki tłuszczowej to defekt, który sprawia, że gabaryty naszego ciała są większe, a co za tym idzie – nasza motoryka jest znacznie mniejsza. Stajemy się powolni, a nasza wytrzymałość i wydolność jest znacznie gorsza. Po redukcji – poprawa będzie odczuwalna niemal natychmiastowo.
 6. Będziesz dłużej żyć!
  Czy wiesz, że osoby otyłe żyją krócej średnio o nawet 8 lat? Badania przeprowadzone naukowców z Kanady dają sporo do myślenia. Chcesz cieszyć się spokojną starością? Koniecznie schudnij!
 7. Poprawisz swoje samopoczucie!
  Chcesz aby na Twojej twarzy pojawił się uśmiech? Koniecznie zredukuj tkankę tłuszczową. Przyczyni się do niej nie tylko utrata kilogramów, ale także realizacja treningu (wzrost produkcji tzw. hormonu wzrostu).

(Dowiedz się co to jest zakwaszenie organizmu i jak wpływa na odchudzanie)

miara metrówka

Wiem dlaczego warto schudnąć, ale jak to zrobić?

Wydawać by się mogło, że o odchudzaniu powiedziano już tyle, że kolejne „złote wskazówki” nie są konieczne. Niestety, sporo artykułów (szczególnie tych publikowanych w Internecie) jest zwykłą reklamą – czy to suplementów czy to trenerów/dietetyków.

(Dowiedz się co to jest młody jęczmień)

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych czytelników, zachęcamy do zaznajomienia się z kilkoma publikacjami:

1.Jak ułożyć skuteczną dietę redukcyjną?

Z artykułu dowiesz się:

– jak obliczyć bilans wartości kalorycznych?

– co jeść, aby schudnąć?

– jak powinna wyglądać dieta redukcyjna

2.Jak nabrać motywacji do ćwiczeń?

Z artykułu dowiesz się:

– co to jest motywacja?

– jak zbudować dobre nawyki?

– jakie są najczęstsze wymówki

3.Jakie stosować suplementy?

Z artykułu dowiesz się:

– jak wybrać skuteczny suplement diety?

– jakie składniki są efektywne?

– jakie naturalne preparaty wspomagają odchudzanie?

– które środki są aktualnie najefektywniejsze?

Wszystkie zawiera nasz blog o zdrowiu porady – jesteśmy przekonani, że powyższe informacje sprawią, że proces redukcyjny będzie znacznie prostszy i co najważniejsze – możliwy do realizacji. Mamy ogromną nadzieję, że i Wam uda się osiągnąć sukces i schudnąć.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Dawida
  czwartek, 1 lis, 2018, 13:04:31 |

  chociażby dla własnego zdrowia … :) ja podjęłam takie kroki, bo jadłam byle co, byle jak, na szybko itp…. Jedzenie to nie wszystko, ale w pewnym stopniu to też nałóg. Zamawiam od 2 mies mniammniamcatering.pl, bo to był dla mnie jedyny sposób, by unormować i uregulwoać swoje jedzenie.

 • niedziela, 23 cze, 2019, 21:51:36 |

  Cześć wielkie dzięki za post !

Skomentuj