Redakcja GMP | wtorek, 9 Paź, 2018 |

🏙 DoBry Powiat – taki jak Ty!

Ideą członków tego ruchu jest służba i praca dla mieszkańców ponad podziałami. W działaniu samorządowym nie ma miejsca na politykę, naczelne jest dobro wszystkich bez względu na wyznanie, przynależność partyjną czy poglądy polityczne. Chodniki, drogi, szkoły są apolityczne, wszyscy chcą dobrze żyć.

Dobry powiat z Bezpartyjnymi

Ruch społeczny Bezpartyjni powstał w marcu 2017 roku we Wrocławiu. Najważniejszą osobą w Wielkopolsce, która propaguje ten ruch jest wójt Tarnowa Podgórnego – Tadeusz Czajka. Ponadto należą do Ruchu burmistrzowie Lubonia, Suchego Lasu, Dopiewa, Wronek, Puszczykowa, Komornik, wspiera go wielu samorządowców.

Kandydaci do Rady Powiatu z Mosiny z ramienia Bezpartyjnych tworzą wspólny okręg z Kórnikiem. Są to:

  1. Zofia Springer (Mosina)
  2. Antoni Kalisz (Kórnik)
  3. Emila Weinert (Kórnik)
  4. Jacek Rogalka (Mosina)
  5. Krzysztof Rolnik (Kórnik)
  6. Elżbieta Bylczyńska (Mosina)

Obiecują zgodnie tworzyć dobry powiat, pracować na rzecz swoich gmin, rozwiązywać problemy. A jest ich dużo. Mieszkańcy borykają się z trudnościami w załatwieniu wielu spraw, m.in. formalności budowlanych czy rejestracji samochodów – wyjazd do Starostwa w Poznaniu jest sporym utrudnieniem. Kandydaci na radnych Rady Powiatu obiecują, że w przypadku otrzymania mandatu będą się starać o stworzenie agend tych biur na miejscu, w każdej gminie. Chcą pomagać wszystkim, począwszy od dzieci po ludzi starszych. Interesuje ich wzrost poziomu życia wszystkich grup społecznych. Będą współpracować z policją (bezpieczeństwo), w dziedzinie zdrowia, ekologii, dla straży pożarnej (strażakom potrzebny jest dobry sprzęt i nasza akceptacja), chcieliby wybudować dom seniora w każdej gminie i współpracować z organizacjami pozarządowymi. Stawiają na poprawę dróg, chcą rozwoju turystyki, która jest kołem zamachowym gospodarki – Wielkopolska to piękna ziemia. Pragną rozwoju szkolnictwa zawodowego i ogólnokształcącego ze wsparciem lekcji języków obcych w szkołach średnich. Chcieliby także tworzyć przyjazną przestrzeń dla artystów.

Rada Powiatu będzie liczyć 29 radnych. Z ramienia bezpartyjnych z Mosiny i Kórnika wybieramy 4 radnych.

bezpartyjni samorządowcy

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.7/10 (Głosujących: 7)
🏙 DoBry Powiat – taki jak Ty!, 8.7 out of 10 based on 7 ratings

Napisano przez Redakcja GMP Posted in Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj