Złap zająca w aplikacji Starego Browaru Salon Berdychowski Volkswagen - Tiguan
Redakcja GMP | sobota, 26 maj, 2018 |

Dzień Dziecka dla uczniów Ośrodka w Mosinie i X Piknik na Końskiej Polanie

W czwartkowe przedpołudnie 24 maja na terenie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku odbył się, organizowany tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie, którego organem prowadzącym jest Powiat Poznański Piknik na Końskiej Polanie. Przygotowali i przeprowadzili go nauczyciele SOSW we współpracy z gospodarzem terenu Joanną Kubisą.

X Piknik na Końskiej Polanie

Była to już X edycja tej plenerowej imprezy. Po raz kolejny odpowiedzialność za przygotowania wzięła na swoje barki społeczność internatu. Na początek uczestnicy pikniku usłyszeli 3 utwory w wykonaniu uczennic SOSW Wiktorii Schlachcikowskiej, Małgorzaty Pieszak i Kingi Maciejewskiej, którym towarzyszył zespół muzyczny złożony z pracowników Ośrodka. Pogoda dopisała. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Poznaniu: Tomasz Łubiński – Wicestarosta Poznański, Zygmunt Jeżewski – Członek Zarządu Powiatu w Poznaniu, Renata Ciurlik – Skarbnik Powiatu, Piotr Pietryga – Wicedyrektor Wydziału Edukacji oraz Tadeusz Pasek – Inspektor Wydziału Edukacji. Na piknik przybyli także przedstawiciele Rotary Club Poznań –Puszczykowo Krzysztof Milczarek i Krzysztof Knioła, Wicedyrektor PCPR w Poznaniu – Tomasz Woźnica oraz Marcin Bajerowicz- redaktor naczelny miesięcznika „Filantrop Naszych czasów”. Jak co roku obecne były również Dyrektor CAK w Puszczykowie Danuta Mankiewicz oraz Kierownik Biblioteki Miejskiej w Puszczykowie Beata Witczak. Tradycyjnie nie zabrakło przedstawicieli władz lokalnych: Przewodniczącej Rady Miejskiej w Mosinie Małgorzaty Kaptur, sołtysów wsi Sowinki oraz wsi Baranówko. Wśród gości byli także przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji, Rady Rodziców i zaprzyjaźnionych z Ośrodkiem placówek.

pokazy konne

pokazy konne

„Piknik w kratkę” i „Mieszkańcy polany”

Motto tegorocznego pikniku to: „Piknik w kratkę” oraz „Mieszkańcy polany”. Program imprezy obfitował w wiele atrakcji, spośród których na uwagę zasługują: „Taniec ukraiński” przygotowany przez uczniów Ośrodka, pokaz kaskaderki konnej zaprezentowany przez Pawła Apolinarskiego, jazda na kucykach i osiołkach, dmuchany plac zabaw dla dzieci „dżungla”, stoiska: rękodzielnicze, artystyczne, sportowo – rekreacyjne, gry i zabawy zręcznościowe.

pokaz kaskaderki konnej

pokaz kaskaderki konnej

Miłym akcentem Pikniku był występ zespołu muzycznego „Aris”, który tworzą rodzice jednego z wychowanków internatu. Zabawie towarzyszył nieodłączny element każdego pikniku – ognisko, na którym smażono kiełbaski. Była pajda chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym, a na deser każdy mógł zjeść drożdżówkę, rogaliki i ciasto.

Piknik na Końskiej Polanie

Piknik na Końskiej Polanie

Piknik na Końskiej Polanie

Piknik na Końskiej Polanie

Na zakończenie X Pikniku na Końskiej Polanie dokonano rozstrzygnięcia konkursu pn. „Mieszkańcy polany”. Konkurs zrealizowano w dwóch kategoriach: fotograficznej i plastycznej. Łącznie wpłynęło około 70 prac fotograficznych i plastycznych autorstwa uczniów oraz pracowników SOSW, a także uczestników Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie. Efekty pracy autorów zdjęć oraz prac plastycznych w ciekawy sposób wyeksponowano na przygotowanych planszach. Dyrektor Ośrodka Bożena Mazur wręczyła laureatom konkursów dyplomy i nagrody rzeczowe. Był to dla uczniów Ośrodka w Mosinie kolejny udany i pełen niezapomnianych wrażeń Dzień Dziecka.

Marcin Dudek

w stajni

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj