Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Materiały partnera | poniedziałek, 6 sie, 2018 | 1 Komentarz

Gaz w samochodzie a ubezpieczenie OC

Zastanawiasz się nad zakupem samochodu z instalacją gazową? Zanim zdecydujesz się na takie rozwiązanie, dokładnie oblicz koszty. Weź pod uwagę m.in. wysokość składki obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego.

Jak pokazują statystyki, średnia cena polisy OC wynosi 1000 zł. Okazuje się jednak, że wysokość składki podnosi m.in. rodzaj paliwa. Oznacza to, że osoby posiadające samochody z instalacją gazową, muszą liczyć się z wyższymi cenami.

Gaz w samochodzie – oszczędności na paliwie

Oszczędności związane z tankowaniem gazu mogą wynieść nawet 40%. Nic więc dziwnego, że wielu Polaków poszukuje aut z instalacją gazową. To szczególnie korzystna opcja w przypadku kierowców, którzy sporo podróżują, pokonując każdego roku tysiące kilometrów.

Gaz w pojeździe – droższe ubezpieczenie

Oszczędności na paliwie często są jedynie pozorne. Jak pokazuje internetowy kalkulator OC Rankomat.pl, obowiązkowe ubezpieczenie tego rodzaju pojazdów bywa dużo droższe w porównaniu z polisą dotyczącą samochodów z silnikiem benzynowym czy zasilanym ropą.

wypadek - wrak

Ile kosztuje OC dla samochodu z instalacją gazową?

Jak wynika ze statystyk, w trzecim kwartale 2017 roku właściciele samochodów z silnikiem diesla płacili średnio 789 zł za ubezpieczenie. Tymczasem posiadacze aut z instalacją gazową musieli liczyć się z opłatą ponad 877 zł. A jak to wygląda w trzecim kwartale 2018 roku?

Załóżmy, że kupujesz ubezpieczenie OC dla Forda. Mieszkasz w Olsztynie. Masz 35 lat i prawo jazdy od 10 lat. Jesteś żonaty i nie masz dzieci. Jesteś jedynym właścicielem auta i głównym kierowcą. Do tej pory z ubezpieczenia OC nie było wypłacane odszkodowanie.

  • Dla samochodu z silnikiem benzynowym najtańsze OC wynosi ok. 638 zł (Gefion Insurance).

  • Dla samochodu z silnikiem diesla za najtańsze OC trzeba zapłacić ok. 813 zł (Gefion Insurance).

  • Dla samochodu z instalacją gazową najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne wyniesie ok. 911 zł (Aviva).

Jeżeli chcesz poczynić faktyczne oszczędności przy zakupie pojazdu, weź pod uwagę wszystkie koszty. Uwzględnij również wysokość składki OC – porównując dostępne oferty, możesz wybrać najtańsze rozwiązanie. Dzięki temu zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych na samej polisie.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Wasze komentarze (1)

  • mały
    środa, 8 sie, 2018, 20:04:17 |

    nie wiek skąd te dane ze 1000zl? Mam auto w gazie, polisa w YU i koszty to 860 zł rocznie

Skomentuj