Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 2 sie, 2018 |

Jacek Fajfer jedenasty na świecie na mistrzostwach świata w miniżużlu

Jacek Fajfer z Borkowic wystartował w zawodach uznawanych za mistrzostwa świata w miniżużlu. W finale FIM Speedway Youth Gold Trophy 85cc, który odbył się na torze w Rybniku, zajął jedenaste miejsce!

Jacek jest zawodnikiem JUST FUN GUKS Speedway Wawrów. W Rybniku był jedynym Polakiem, który wystąpił w tego typu zawodach.

Jedenaste miejsce Jacka na świecie to duży sukces. Towarzyszył mu starszy brat, Wojtek, który również  odnosi sukcesy w miniżużlu. Wystąpił jednak w roli rezerwowego i nie miał okazji pojechać w finale.

start – Jacek Fajfer w niebieskim kasku (fot. powiatpoznan.pl)

Złoty medal zdobył Niemiec, Norick Bloedorn, gromadząc komplet punktów. Drugie miejsce przypadło Duńczykowi Stianowi V. Nielsenowi, zaś trzecie zajął Norweg Mathias Pollestad.

Przypomnijmy, że Jacek odnosi sukcesy także w innych dyscyplinach sportowych. Nie tak dawno, podczas podsumowania sportowego współzawodnictwa szkół w powiecie poznańskim, wraz ze swoimi kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie, zdobył puchar za zwycięstwo w rywalizacji Igrzyskach Dzieci z rocznika 2005 i młodszych. Wygrał rywalizację w czwórboju lekkoatletycznym (na który składa się rzut piłeczką, skok w dal i biegi na 60 i 1000 m) i biegach przełajowych.

Jacek w rozmowie z dziennikarzem (fot. powiatpoznan.pl)

Jak przyznaje, lubi lekkoatletykę, jednak swoją przyszłość wiąże z żużlem.  W ubiegłym sezonie, razem z bratem Wojtkiem, w ubiegłym sezonie zdobył m.in. złoty medal mistrzostw Polski par w miniżużlu.

uczestnicy mistrzostw świata w miniżużlu (fot. powiatpoznan.pl)

Serdecznie gratulujemy kolejnych sukcesów, a przy okazji przypominamy informacje o wcześniejszych sukcesach młodych sportowców oraz wywiad z Wojtkiem Fajferem: