Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | poniedziałek, 26 lis, 2018 |

Niedrożne rury, cieknący kran – jak szybko znaleźć dobrego hydraulika?

Z usunięciem niegroźnego zatoru w odpływie czy z wymianą uszczelki w kranie wiele osób potrafi poradzić sobie samodzielnie. Jednak nawet najlepszym zdarzają się sytuacje, w których bycie „Zosią samosią” zupełnie się nie opłaca – potrzebna jest profesjonalna pomoc. Gdzie zatem znaleźć fachowca, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie?

Ocena sytuacji

Zanim wezwiemy hydraulika, warto najpierw spojrzeć trzeźwym okiem i ocenić, czy na pewno nie jest to błaha usterka, którą można w prosty sposób usunąć. W internecie znajdziemy wiele tutoriali, z których możemy dowiedzieć się, jak radzić sobie z nieskomplikowaną awarią domowymi sposobami. Niedrożny odpływ? Być może wystarczy użyć klasycznego przepychacza lub zastosować środki chemiczne, dostępne w sklepach (choć w tym przypadku trzeba uważać, by nie przesadzić, zwłaszcza w przypadku proszków i granulek, które – niedokładnie spłukane – mogą utworzyć jeszcze większy zator, trudny do usunięcia). Niektóre awarie pralki czy zmywarki również możemy łatwo zlikwidować poprzez wyczyszczenie urządzenia (np. puste pranie lub zmywanie z użyciem octu lub kwasku cytrynowego), odkamienianie, wymianę filtra lub sprawdzenie, czy nic nie utknęło w przewodzie odpływowym. Pamiętajmy jednak, by nie podejmować się samodzielnych napraw, jeżeli nie jesteśmy pewni, co jest przyczyną usterki.

hydraulik

Poszukiwanie fachowca

Kiedy musimy skorzystać z profesjonalnej pomocy, trzeba rozsądnie wybrać fachowca, co do kompetencji którego nie mamy wątpliwości, szczególnie w przypadku bardziej zaawansowanych awarii. Jeżeli nie mamy namiarów na sprawdzonego hydraulika, najprościej będzie poszukać go w internecie – większość firm, nawet tych niewielkich, ma swoją stronę, wizytówkę na lokalnym portalu czy fanapge w mediach społecznościowych. Jeżeli mamy na to czas, warto porównać kilka ofert, mając na uwadze to, że „najtaniej” nie musi oznaczać „najkorzystniej”.

A co, jeżeli sprawa jest nagląca i nie możemy sobie pozwolić na analizowanie cenników wykonawców? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z portalu Hydropomoc, na którym szybko możemy zgłosić awarię i zamówić jej naprawę. Na stronie Hydropomoc.pl znajdziemy prosty formularz, w którym wystarczy podać adres, pod który ma przyjechać hydraulik, oraz swoje dane kontaktowe (telefon, e-mail), a także określić, o jaką usterkę chodzi (np. niedrożny odpływ w brodziku). Zgłoszenie zostanie przekazane do fachowca, który będzie dostępny w jak najbliższym czasie.

Liczy się doświadczenie

Dlaczego wezwanie hydraulika za pośrednictwem Hydropomoc jest lepsze niż kontaktowanie się z przypadkową firmą znalezioną w wyszukiwarce? Przede wszystkim dlatego, że w bazie portalu znajdują się tylko doświadczeni fachowcy, których kompetencje zostały potwierdzone. Dzięki temu możemy mieć pewność, że naprawa zostanie wykonana skutecznie i nie narazimy się na dodatkowe niepotrzebne koszty i nerwy.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj