Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 15 cze, 2018 |

Gdzie najlepiej nad wodę?

Wkrótce rozpoczynają się wakacje, a wraz z nimi w najlepsze – sezon kąpielowy. Gdzie w tym roku będzie można bezpiecznie się kąpać w naszej gminie i okolicy?

Każdego roku do 20 maja rada gminy, w drodze uchwały, określa trwanie sezonu kąpielowego (jest to okres między 1 czerwca a 30 września) oraz wykaz kąpielisk na terenie gminy. Wniosek o dane kąpielisko składa zawsze jego organizator. Ustalone przez radę gminy kąpieliska mają gwarantować pełne bezpieczeństwo kąpieli, co wynika z unijnej dyrektywy dotyczącej zarządzania jakością wody w kąpieliskach.

plaża przy Hotelu Szablewskim (jezioro Dymaczewskie)

Plaża przy Hotelu Szablewskim (jezioro Dymaczewskie)

glinianki - kąpielisko mosina

Kąpielisko na Gliniankach

Projekt uchwały w sprawie wykazu kąpielisk oraz określenia sezonu kąpielowego na terenie Gminy Mosina przekazany został do zaopiniowania Wodom Polskim, właścicielowi wód, właściwemu organowi Inspekcji Ochrony Środowiska, państwowemu powiatowemu inspektorowi sanitarnemu oraz Dyrektorowi Wielkopolskiego Parku Narodowego, którzy wydali pozytywne opinie o projekcie.

Występy dzieci na plaży

Glinianki – powitanie lata

W związku z tym, w rozpoczynającym się sezonie kąpielowym będzie można zażywać kąpieli wodnych w Dymaczewie Nowym i na Gliniankach. Poza naszą gminą, ale wciąż blisko, można jeszcze korzystać z kąpieliska w Chomęcicach. A czy Jarosławiec także, wzorem poprzednich sezonów, będzie dostępny dla amatorów wodnych kąpieli? Pojawiły się bowiem pewne kłopoty… Wszystko jest jednak na dobrej drodze do otwarcia sezonu także i w tym miejscu.

Jezioro Jarosławieckie

Chcecie dowiedzieć się więcej? Serdecznie zapraszamy do śledzenia lipcowego wydania gazety – zamieścimy tam informacje o miejscach do kąpieli w naszym regionie. Już teraz apelujemy o rozwagę i ostrożność nad wodą – niech nasz wypoczynek będzie przede wszystkim bezpieczny!

jezioro Dymaczewskie

Jezioro Dymaczewskie

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj