Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Marta Mrowińska | środa, 24 sty, 2018 |

Klub jeździecki Stajnia z Kopytem

Puszczykowo i okolice stwarzają doskonałe warunki do aktywności wśród otaczającej nas przyrody, idealnie nadające się także do jazdy konnej. W otoczeniu pobliskich lasów i łąk znajduje się miejsce skupiające ludzi, dla których jeździectwo jest nie tylko sportem, ale przede wszystkim pasją, którą w dodatku chcą się dzielić i zarażać nią innych. Mowa o Stowarzyszeniu, działającym jako Klub Jeździecki Stajnia z Kopytem.

Stajnia z Kopytem

Członkowie Klubu znają się od wielu lat, od dawna też jeżdżą, startują w zawodach, osiągają coraz większe sukcesy. Chcą pokazać, że jeździectwo to doskonała forma spędzania czasu, która może stać się czymś więcej – udowadniają, że rywalizacja i starty w zawodach amatorskich są osiągalne dla każdego, kto da z siebie na tyle dużo, by cierpliwie i wytrwale pracować na efekty.

W sierpniu 2016 roku zarejestrowali stowarzyszenie – Klub Jeździecki Stajnia z Kopytem. Celem stowarzyszenia jest popularyzowanie aktywnego wypoczynku, spędzania wolnego czasu z dala od zgiełku, w otoczeniu przyrody. Ponadto, Klub oferuje możliwości rozwoju własnych umiejętności jeździeckich, organizuje warsztaty, szkolenia, imprezy sportowe – wszystko to w celu zwiększenia popularności i rozwoju sportu jeździeckiego. Profesjonalna kadra instruktorska zapewnia odpowiednie przygotowanie i wyszkolenie koni i jeźdźców.

Stowarzyszenie stawia na wspieranie młodych talentów w drodze do ich sportowej kariery. Wsparcie jest kompleksowe, obejmuje między innymi pomoc instruktora, konsultacje trenerskie, jeśli trzeba – wsparcie w utrzymaniu konia (co jest szczególnie ważne w sytuacjach, kiedy konieczne są nieprzewidziane wydatki związane na przykład z chorobą zwierzęcia). Co więcej, stowarzyszenie pomaga w zorganizowaniu transportu czy zakwaterowania podczas zawodów. Ważne jest też to, że zawodnicy zrzeszeni w klubie ponoszą niższe opłaty klubowe oraz wsparcie przy kosztach związanych z zawodami (a trzeba pamiętać, ze chcąc startować w zawodach o randze ogólnopolskiej czy międzynarodowej konieczne jest zarejestrowanie w klubie jeździeckim).

Stajnia z Kopytem w Puszczykowie

Osiągnięcia

Członkowie klubu od wielu lat biorą udział w prestiżowych zawodach rangi amatorskiej, regionalnej oraz ogólnopolskiej w dyscyplinach takich jak powożenie zaprzęgami, ujeżdżenie, wkkw a przede wszystkim skoki przez przeszkody, zdobywając wysokie miejsca, Wymieńmy tylko niektóre z osiągnięć (w ciągu ostatniego roku):

zawody ujeżdżeniowe:

• I Miejsce Zawody Towarzyskie Jeziorki 22.04.2017

• III miejsce Zawody Towarzyskie Gruszczyn 06.05.2017

• III miejsce zawody towarzyskie Rio Grande 13.05.2017

zawody zaprzęgowe:

• I oraz III miejsce Rancho Rubin, Nowa Wieś 29.04.2017

• I miejsce Jeziorki, oraz I miejsce Grand Prix , 07.05.2017

• III miejsce, Kawęczyn 28.05.2017

• II miejsce, Konie i Powozy Rokosowo, 10.06.2017

• V miejsce Mistrzostwa Polski Amatorów, Siedlnica 09.09.2017

Zawody skokowe:

III miejsce klasa Pi N, zawody regionalne Leszno, 21.10.2017
IV miejsce, klasa L zawody regionalne Chrzypsko wielkie 03.05.2017
VI miejsce, klasa L (na ponad 130 przejazdów), zawody regionalne Olsza, 30.07.2017

Stajnia z Kopytem w Puszczykowie

Jak widać, sukcesów jest sporo. Sami zawodnicy mówią: „Sport jeździecki, zaprzęgowy to bardzo widowiskowa dyscyplina z końmi w roli głównej, zawody takie cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem ze strony osób, które mają z końmi styczność, ale nie tylko.(…) Polskie zaprzęgi to niekończąca się historia wspaniałych zwycięstw i medali zdobytych od 1974 roku na Mistrzostwach Europy i Świata. Do dnia dzisiejszego polscy powożący zdobyli łącznie 32 medale, w tym 27 na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy, czyli 6 razy więcej niż wszystkie pozostałe konkurencje w Polskim Związku Jeździeckim, razem wzięte„. Nic dziwnego, że chcą, by ten piękny sport zyskiwał coraz większą popularność, a zawodnicy mogli startować w zawodach wyższego szczebla, o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Pensjonat dla koni

To nie wszystko. Stajnia z Kopytem to również pensjonat dla koni, gdzie zwierzęta otoczone są troskliwą opieką w komfortowych warunkach. To także niepowtarzalny klimat, przyjazna atmosfera, współpraca, zaufanie, pasja. I ciężka, systematyczna praca. Klub jest otwarty na nowych członków, a także na różnego rodzaju formy współpracy. Jako młoda organizacja, stowarzyszenie utrzymuje się ze składek członkowskich, życzliwości władz samorządowych i hojności sponsorów. Każde wsparcie, nie tylko finansowe, jest ważne i potrzebne. Serdecznie zachęcamy zatem do kontaktu ze Stajnią z Kopytem – nasza okolica ma kolejne miejsce godne odwiedzania, wspierania i rozwijania. Warto poznać tych pełnych energii i miłości do jeździectwa ludzi – zapraszamy: Facebook, Stajnia z kopytem.

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Skomentuj