Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | niedziela, 2 gru, 2018 |

🇵🇱 Konkursowe zmagania w Mosinie

Sławni Polacy – Ignacy Jan Paderewski w drodze po Niepodległość”. 29 listopada 2018 w prowadzonym przez powiat poznański Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Mosinie po raz czwarty odbył się konkurs wiedzy: „Sławni Polacy”. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości bohaterem zmagań był Ignacy Jan Paderewski.

Test wiedzy o życiu i twórczości Ignacego Paderewskiego

Do walki stanęły cztery trzyosobowe zespoły uczniów ze Szkół Specjalnych z województwa wielkopolskiego. Konkurs przebiegał w trzech etapach: test wiedzy o życiu i twórczości Ignacego Paderewskiego, quiz wiedzowy oraz interpretacja jednej z polskich pieśni patriotycznych.

„Sławni Polacy” - konkurs wiedzy w Mosinie

Walka w konkursie była bardzo wyrównana. Ostatecznym zwycięzcą tej edycji została drużyna gospodarzy, drugie miejsce przypadło uczniom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Gnieźnie, trzecie miejsce wywalczyła ekipa z Zespołu Szkół Specjalnych z Szamotuł. Tuż za podium uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Specjalnych w Śremie. Wyróżnienie za pięknie wykonaną pieśń patriotyczną otrzymała drużyna z SOSW w Gnieźnie.

„Sławni Polacy” - konkurs wiedzy w Mosinie
Konkurs honorowym patronatem objął Starosta Poznański Jan Grabkowski, który przekazał wszystkim uczestnikom konkursu , a także ich opiekunom upominki.

Monika Jankowska, Monika Bajstok

„Sławni Polacy” - konkurs wiedzy w Mosinie

„Sławni Polacy” - konkurs wiedzy w Mosinie

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 2)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo