Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 11 lip, 2018 |

Kto zna historię krzyża w Krośnie?

Nasz region kryje w sobie różne ciekawostki i tajemnice. Jedna z nich jest drewniany krzyż. Skąd się wziął, jaka jest jego historia? Liczymy na pomoc Czytelników w tej sprawie.

Na terenie naszej gminy, w Krośnie, niedaleko cmentarza, na wzgórzu, znajduje się duży, drewniany krzyż. Widoczny jest on z daleka i z pewnością mijaliśmy go wielokrotnie, przejeżdżając obok pobliskich osiedli. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w jego pobliżu, wśród starych sosen i bzów, znajduje się jeszcze jeden, mniejszy krzyż.

krzyż w Krośnie

Palące się przy nim znicze i położone kwiaty świadczą o tym, że ktoś pamięta o ludziach, których pamięć on symbolizuje – a może o wydarzeniach, które rozegrały się w tej okolicy?

wśród bzów i sosen, wciąż jednak ktoś o nim pamięta

Drodzy Czytelnicy! Jeśli ktoś z Was rozpoznaje ten krzyż i mógłby pomóc w odtworzeniu jego historii, zna jakieś szczegóły, zaangażowane osoby itp. – prosimy o kontakt: redakcja@gazeta-mosina.pl. Razem pielęgnujmy historię naszego regionu!

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj