Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | wtorek, 30 paź, 2018 | komentarze 3

🆚 Kto zostanie burmistrzem Gminy Mosina?

Dzisiaj, tj. 30 października br., w Mosińskim Ośrodku Kultury odbyła się debata kandydatów na burmistrza. Udział wzięli: Przemysław Mieloch, Robert Borkiewicz oraz mieszkańcy gminy Mosina.

Kandydaci, po krótkiej autoprezentacji, odpowiadali w pierwszej kolejności na pytania moderatorów spotkania. Poruszane zagadnienia dotyczyły między innymi usprawnienia komunikacji w gminie (budowa „Czerwonki”, kolej metropolitalna, wschodnia obwodnica Mosiny), priorytetowych zadań i zabezpieczonych na nie środków w przyszłym budżecie gminy czy usprawnienia pracy urzędu.

Robert Borkiewicz na debacie w MOK

Robert Borkiewicz

Mieli także okazję do zadawania pytań sobie nawzajem (tutaj poruszono między innymi kwestię strefy przemysłowej w gminie, budowy basenu czy źródeł zwiększenia dochodów własnych gminy), a także komentowania odpowiedzi kontrkandydata.

Przemysław Mieloch Przemysław Mieloch

Przemysław Mieloch

Następnie nadszedł czas na pytania od publiczności – zgromadzeni na sali mieszkańcy formułowali interesujące ich zagadnienia w formie pisemnej, po czym nastąpiło losowanie pytań i odpowiedzi kandydatów. Wśród zadawanych pytań znalazły się: temat ścieżki rowerowej do Rogalinka, działania na rzecz wolno żyjących kotów czy kwestia przychodni i zapewnienia opieki zdrowotnej mieszkańcom oraz wiele innych.

Debata w MOK: Robert Borkiewicz i Przemysław Mieloch

Debata w MOK: Robert Borkiewicz i Przemysław Mieloch

licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Mosina

licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Mosina

Debatę poprowadzili: Szymon Kazimierski i Dariusz Urbanowicz.

Przypomnijmy, że wcześniej mieszkańcy mieli okazję spotkać się z każdym z kandydatów z osobna, zaś Radio Mosińsko-Puszczykowskie gościło kandydatów w redakcji. Na kolejne spotkanie – tym razem z Przemysławem Mielochem – zapraszamy już 2 listopada br. do świetlicy wiejskiej w Daszewicach.

Wybory już 4 listopada br. Kto zostanie nowym włodarzem naszej gminy? Zapraszamy do dyskusji i dzielenia się wrażeniami z debaty.

Debata kandydatów na burmistrza gminy Mosina

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.6/10 (Głosujących: 9)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • mieszkaniec
  środa, 31 paź, 2018, 11:03:23 |

  W moim odczuciu debatę wygrał Mieloch, i to zdecydowanie. Pan Borkiewicz niewiele się przygotował i niewiele wiedział co się u nas dzieje. Wydaje mi się, że był na poziomie wiedzy przeciętnego mieszkańca. Wygląda to tak jakby uznał już wyższość swojego rywala.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +6 (Głosujących: 10)
 • mieszkaniec
  środa, 31 paź, 2018, 15:25:50 |

  Ja się zastanawiam jaki jest cel używania przez różne osoby tych samych nicków… Wiem – mieszkańcem każdy może się nazwać, jednak jest to takie płytkie.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +3 (Głosujących: 5)
 • Gość
  piątek, 2 lis, 2018, 15:41:05 |

  Od północy znów będą obowiązywać dwie doby ciszy wyborczej.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +3 (Głosujących: 3)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo