Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | poniedziałek, 24 wrz, 2018 | komentarzy 5

Nowa linia komunikacyjna nr 694

Jak informuje Urząd Miejski w Mosinie z dniem 1 października 2018 r. dotychczasowa bezpłatna linia komunikacyjna zastępcza (Mosina Dworzec PKP – Mosina Śremska/Jasna) zostanie zastąpiona nową linią komunikacyjną nr 694. Operatorem (przewoźnikiem) będzie ZUK Mosina.

Nowa linia komunikacyjna poruszać się będzie na trasie:

Mosina Dworzec PKP – Leszczyńska/Dębowa- Leszczyńska/Długa – Leszczyńska/Ogrodowa – Leśna – Krosińska I – Krosińska/Nadleśna – Krosińska/Sosnowa – Śremska/Jasna – Śremska/Leśmiana – Śremska GS – Mosina Dworzec PKP.

Cenny biletów będą zgodne z obowiązującym cennikiem dla przejazdów gminnym transportem zbiorowym.

Nowa linia komunikacyjna nr 694


„Zakład Usług Komunalnych” sp. z o.o. w Mosinie jest operatorem (przewoźnikiem) na rzecz Gminy Mosina w zakresie komunikacji zbiorowej. ZUK Mosina obsługuje następujące linie autobusowe:

 • Linia 691 (Mosina – Krosno – Borkowice)
 • Linia 699 (Mosina – Radzewice – Mieczewo – Kórnik)
 • Linia 692 (Mosina – Ludwikowo Szpital – Krosinko – Dymaczewo Stare – Dymaczewo Nowe)
 • Linia 698 (Mosina – Rogalinek – Sasinowo – Wiórek)
 • Linia 693 (Mosina – Sowiniec – Sowinki – Baranowo – Krajkowo)
 • Linia zastępcza (Mosina Dworzec PKP – Mosina Śremska/Jasna)

Aktualne rozkłady jazdy gminnych linii komunikacyjnych są dostępne na stronie www.zukmosina.pl/dzial-transportu-osobowego/rozklad-jazdy/.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (5)

 • mieszkaniec
  wtorek, 25 wrz, 2018, 8:08:01 |

  Ja się tylko zastanawiam, dla kogo te autobusy kursują. Choćby ten 694. Nie jeździ w godzinach gdy większość ludzi wyjeżdża z Mosiny do Poznania (czyli pociągi pomiędzy 6 – 8), nie jeździ gdy ci sami ludzie wracają z pracy (czyli 16 – 18). Większość czasu wozi powietrze. Na samym początku linii zastępczej, jeszcze jako tako pasowały ich godziny jazdy do lekcji z SP2, ale później także i to zmienili. Oczywiście UM pomimo protestów ludzi miał i nadal ma to w głębokim poważaniu i układa te rozkłady jazdy tak chyba tylko dla własnego dobrego samopoczucia.
  Dodatkowo wystarczy dodać, że np. Śrem ma komunikację darmową :)

  • mieszkaniec
   piątek, 28 wrz, 2018, 9:33:34 |

   Małe sprostowanie, bo pojawił się plan kursów – na pociąg do poznania o 7.22 dojedziemy nową linią i pierwszym po 16 który wraca z poznania też wrócimy. Ale to tylko dwa pociągi z ilu? z 6? Nadal uważam że ułożenie planu jest nie za szczęśliwe.

 • YT
  środa, 3 paź, 2018, 9:02:48 |

  Dlaczego trasa nie prowadzi przez nowo wybudowane osiedla w Krośnie albo chociaż przystanek na żądanie koło żabki przy ul. Głównej w Krośnie – mieszkaniec osiedla raczej nie będzie zbyt chętny zasuwać z buta aż do ul. Ogrodowej skoro i tak jedzie obok żabki gdzie jest przystanek to byłoby bliżej. Tradycyjnie kursuje tylko w dni robocze – niestety ale komunikacja osiedli w weekend jest zerowa, może jednak warto by było pomyśleć o kursach w weekend zamiast powielać częściowo trasę 691. Ogólnie to najlepszą zmianą byłoby przedłużenie trasy 651 do nowo wybudowanych osiedli gdzie jest potencjalnie sporo pasażerów.

 • Abc
  środa, 3 paź, 2018, 12:11:07 |

  Daj kasę, a będziesz miał kursów ile dusza zapragnie. Ty jednak chcesz coś za darmo, a takich usług nie ma nawet w rodzinie…

 • Jacek S.
  środa, 3 paź, 2018, 12:23:37 |

  Jak często jeden z drugim jeździcie tymi autobusami? W gminie (co wielokrotnie padało także na tej stronie) zarejestrowanych jest prawie 30 tys. aut. Do tego dochodzą te, zarejestrowane poza naszą gminą. Kto nimi jeździ? Cześć autobusów o które wnioskują mieszkańcy – często protestując – wozi po prostu powietrze. Rozumiem, że można za darmo, ale taka bezsensowna jazda tylko po to, by zatruwać środowisko? Zamiast pisać dla samego pisania poproś jeden z drugim UM o udostępnienie danych dotyczących obłożenia poszczególnych linii z rozbiciem na godziny kursów. Otrzymasz informację, jak społeczne konsultacje pomagają w marnowaniu wspólnych pieniędzy i jaki mogą mieć przy okazji wpływ na degradację środowiska.
  Ze Śrem ma za darmo? Mosina podobno też idzie w tym kierunku. Będzie karta mieszkańca, będzie szereg usług z konkretnymi zniżkami, a może i za darmo. To już podobno niebawem…

Skomentuj