Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Marta Mrowińska | środa, 31 paź, 2018 |

Listopadowy numer Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej już w sprzedaży!

Z radością informujemy, że najnowsze, listopadowe wydanie Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej już od dzisiaj jest dostępne w stałych punktach sprzedaży oraz siedzibie redakcji. Zapraszamy do lektury!

Świat wokół nas nabiera barw – dosłownie i w przenośni. Jesień zaprezentowała się najpierw ze swojej najpiękniejszej strony, kusząc kolorami, zapraszając na grzyby, na spacery, na wędrówkę. Stopniowo pokazuje nam swoje inne, pochmurne oblicze, smagając wiatrem, deszczem, chłodem. Mimo wszystko jednak, świat pełen jest barw, które tworzą ludzie i ciekawe wydarzenia. Tym właśnie chcemy się z Państwem dzielić.

Energia i radość, jaką daje spotkanie z drugim człowiekiem, zawsze na długo pozostaje w moim sercu. Ogromną satysfakcję sprawiła mi rozmowa z nową dyrektor Zespołu Szkół w Krośnie, która opowiadała o swoim doświadczeniu, planach na przyszłość i pasji, jaką jest dla niej praca w szkole. Słuchając tej pełnej energii i zapału do działania kobiety nabrałam przekonania, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zyskają wiele dobrego na wzajemnej współpracy. Zyskałam także ja – po spotkaniu wyrosły mi skrzydła i ze zdwojoną mocą ruszyłam do swoich codziennych obowiązków. Taki zastrzyk energii – bezcenny!

Chyba każdy zna zwyczaj chwytania się za guzik po spotkaniu z kominiarzem i poszukiwanie widoku osoby w okularach, by ustrzec się przed tzw. pechem. Powszechnie przyjęło się, że widok kominiarza przynosi szczęście. Ten przesąd ma swoje uzasadnienie. Jakie? Zapraszam do lektury wywiadu z kominiarzem, który odwiedził naszą redakcję i przy okazji przekazał kilka cennych rad. W trwającym sezonie grzewczym z pewnością się przydadzą!

Mamy też dla Państwa propozycję na długie, jesienne, słotne dni i wieczory – mosińska drużyna futsalu przygotowuje się do nowego sezonu. Zawodnicy mają wsparcie, silniejszy skład, zapraszają do współpracy sponsorów… zapowiadają się naprawdę ciekawe mecze, a my zapraszamy do kibicowania drużynie w jej sportowych zmaganiach!

Na koniec wszystkich miłośników starych przedmiotów zapraszamy do lektury artykułu o… drukarni Gutenberga, która ma szansę powstać w Puszczykowie. Czy dojdzie do jej utworzenia? Skąd wziął się pomysł na takie miejsce? Przeczytajcie koniecznie!

Drodzy Czytelnicy! Życzę Państwu dużo słońca w sercu i wielu dobrych chwil w nadchodzącym miesiącu. Pamiętajmy, że to, jaki będzie każdy dzień, zależy w dużej mierze od naszego spojrzenia na świat. Niech będzie słonecznie!

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Mosina, Puszczykowo

Skomentuj