Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Marta Mrowińska | piątek, 2 lut, 2018 |

Już jest! Lutowe wydanie Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej!

Drodzy Czytelnicy! Z radością informujemy, że od dzisiaj można nabyć najnowszy, lutowy numer Gazety Mosińsko-Pusczykowskiej. Dostępny jest w stałych punktach sprzedaży i jak zawsze – siedzibie redakcji. Zapraszamy do lektury!


Wybór tematów jak zwykle był trudny, bowiem w naszej okolicy sporo się dzieje. W numerze znajdą Państwo artykuły dotyczące codziennych, ważnych dla nas wszystkich spraw, jak chociażby dyskutowana ostatnio zmiana nazwy ulicy 25 Stycznia, prace związane z powstaniem puszczykowskiego „Orlika” czy też kolejny etap budowy zintegrowanych węzłów przesiadkowych.

Zawsze ważne dla nas są spotkania z ludźmi – to one inspirują, dają motywację do pracy, zadziwiają i są źródłem nieustannej fascynacji bogactwem, jakie kryje w sobie każdy człowiek. Tym razem także opisujemy kilka takich spotkań.

Przede wszystkim, zachęcamy do lektury rozmowy z nowymi właścicielami „Jadwinówki”, jednej z najstarszych willi w Puszczykowie. Opowiadali o historii kupna tego domu i o samym budynku z taką pasją, zaangażowaniem i miłością, że nie ulega wątpliwości – willa zyskała najlepszych gospodarzy, jakich można sobie wymarzyć. Przedstawiamy także panią Małgorzatę – kobietę, która z pasji uczyniła coś, co stało się także jej pracą. Opowiedziała o swojej drodze i planach rozwoju z ogromną radością i fascynacją, jaka towarzyszy jej w tym, co robi, a także – pokazała, że zawsze trzeba próbować, nigdy nie rezygnować z pasji, oraz że warto podążać za marzeniami. Bo żyje się tylko raz.

Poruszamy również temat wolontariatu i kwestie związane z usprawnieniem i rozwojem pracy wolontariuszy – wokół nas jest wiele ludzi o otwartych sercach, dla których drugi człowiek jest wciąż na pierwszym miejscu. Ogromnie budujące.

Mamy nadzieję, że w najnowszym numerze każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Życzymy wszystkiego dobrego na zimowe dni, wielu inspirujących spotkań z ludźmi i – miłej lektury!

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Skomentuj