Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Marta Mrowińska | czwartek, 26 kwi, 2018 |

Majowe wydanie Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej już w sprzedaży!

Z radością informujemy, że kolejny, majowy numer Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej już od dziś będzie można nabyć w stałych punktach sprzedaży oraz w siedzibie redakcji. Zapraszamy do lektury!

Majowe wydanie gazety jest w szczególny sposób poświęcone 170. rocznicy Rzeczpospolitej Mosińskiej. Tematy podpowiedzieli jak zwykle ludzie, którzy pojawili się we właściwym momencie.

Zupełnie przypadkowo dotarliśmy do Fundacji Zakłady Kórnickie, zajmującej znaczące miejsce i odgrywającej dużą rolę w pielęgnowaniu wartości związanych z patriotyzmem, szczególnie w Wielkopolsce. Zdobyliśmy ciekawe informacje o naszym regionie, a przy okazji kilka godnych polecenia lektur, wydanych przez Fundację.

To nie koniec niespodzianek. Pewnego dnia do drzwi redakcji zapukał… Pan Witold Wilhelm, znany mieszkańcom Mosiny społecznik, wspierający od lat życie kulturalne miasta, laureat Medalu Rzeczypospolitej Mosińskiej, twórca słynnego na całą Polskę (i nie tylko) 1 Mosina. Opowiedział wiele ciekawych historii, do których będziemy jeszcze wracać na naszych łamach. Fascynujący człowiek, piękna znajomość!

Wydanie majowe Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

Wydanie majowe Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

Zbliżające się majowe uroczystości nie przesłoniły jednak minionych wydarzeń – o nich także mówimy. Niewątpliwie, XV Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych zaliczyć można do jednej z najbardziej barwnych i energetycznych imprez w roku – byłam zachwycona talentami młodych ludzi, oprawą muzyczną, atmosferą. Podobnie było podczas XII już Ogólnopolskich Dni Artystycznych z Gitarą – wspaniałe koncerty, niepowtarzalny klimat, doskonała organizacja!

Nie stronimy jak zwykle od tematów ważnych dla naszej gminy – mówimy o modernizacji drogi nr 431, poruszamy problem opłat parkingowych, wspieramy naszych sportowców. Przedstawiamy również wiele ciekawostek – materiał dotyczący nadwarciańskiej wsi na przykładzie Rogalinka, pojawienie się wilka w Wielkopolskim Parku Narodowym czy wędrówkę po okolicznych, starych cmentarzach.

Przed nami maj – miesiąc wspaniałej pogody, kwitnących wszędzie drzew i kwiatów, soczystej zieleni. Zachęcamy do odkrywania piękna naszego regionu, jego historii, niespodzianek i cudownych zakątków. I oczywiście – do lektury najnowszego wydania gazety. Wszystkiego, co najlepsze!

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Skomentuj