Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Marta Mrowińska | poniedziałek, 2 lip, 2018 |

Mistrzostwa Świata Nordic Walking Mosina 2018 za nami!

Miniony weekend obfitował w wydarzenia, które z pewnością przejdą do historii naszej gminy jako jedne z ważniejszych w dziedzinie sportu – w Krajkowie odbyły się bowiem Mistrzostwa Świata Nordic Walking Mosina 2018. Były to pierwsze Mistrzostwa Świata o tak szerokim zasięgu.

Pomysł na organizację tego typu imprezy wziął się ze wspólnej inicjatywy OSIR Mosina, IDMAR group i Nordic Walking Poland. Ideę mistrzostw i organizację wsparł też też chodzezkijami.pl. Wystartowało blisko 600 zawodników z 14 krajów!

podczas zawodów można było zobaczyć koszulki różnych narodowości i usłyszeć rozmowy w wielu językach

zawodnicy na starcie

W sobotę odbywały się eliminacje, które przybrały formę standardowych zawodów na 5 i 10 km dostępnych dla każdego i zakończonych dekoracją.

wspólna rozgrzewka przed startem

Podczas tych zawodów wyłonieni zostali najlepsi reprezentanci z poszczególnych krajów, którzy w niedzielę wzięli udział w Mistrzostwach Świata – tutaj wyróżnieni zostali zwycięzcy na dystansach 5, 10 i 21 km. Dodatkowo w sobotę odbyły się także Drużynowe Mistrzostwa Świata.

nie zabrakło tez kibiców i gorącego dopingu

Trasa zawodów przebiegała przez leśne tereny Krajkowa i okolic – w ocenie zawodników była bardzo ciekawa, choć momentami trudna ze względu na piaszczysty teren. Miasteczko zawodów położone było w pobliżu karczmy „Podkowa Leśna”. Nad przebiegiem zawodów i prawidłowa techniką czuwali sędziowie, obecni na całej trasie wyścigu.

trasa przebiegała przez malownicze tereny Krajkowa

Prawdziwą gratką dla miłośników nordic walking i wszystkich, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o tej dziedzinie sportu, było spotkanie z  Marko Kataneva – twórcą nordic walking, który zachęcił już ponad 14 milionów osób do marszu z kijami.

Marko Kataneva – twórca nordic walking

Marko Kataneva – twórca nordic walking

Marco czuwał nad przebiegiem zawodów, zagrzewając do walki

Marco był także obecny podczas całych zawodów, towarzysząc uczestnikom w ich zmaganiach i zagrzewając do walki. Nie trzeba chyba dodawać, jak cenne dla każdego zawodnika jest spotkanie z prawdziwym mistrzem i autorytetem w danej dziedzinie – w Krajkowie było to możliwe!

spotkanie z Marco Kataneva

Miejsce zawodów zachęcało do uczestnictwa i kibicowania – piękne tereny Krajkowa stwarzały idealną okazję do spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu. W miasteczku zawodów można było odwiedzić stoisko Gminy Mosina, Powiatu Poznańskiego, a także Nadleśnictwa Konstantynowo, Nordic Walking i innych – atrakcji zatem nie zabrakło.

stoisko Gminy Mosina

Dla najmłodszych przygotowano specjalne animacje (tutaj do zabawy zaprosił jak zwykle nieoceniony Animator Polska).

animacje dla dzieci

Doskonały pomysł, bardzo dobra organizacja, przyjazna atmosfera i klimat sportowej rywalizacji udzieliły się chyba każdemu, kto w tych dniach odwiedził Krajkowo. Organizatorzy jak zwykle przygotowali wydarzenie na najwyższym poziomie. Serdecznie dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy sukcesów i mamy nadzieję, że mistrzostwa staną się wydarzeniem, które na stałe zagości w kalendarzu gminnych imprez sportowych.

Udostępniamy również WYNIKI w poszczególnych dniach i na przebytych dystansach – jeszcze raz gratulujemy!

smak zwycięstwa!

na zawodników na mecie czekały piękne medale

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Skomentuj