Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | piątek, 22 cze, 2018 | komentarze 3

Mistrzostwa Świata Nordic Walking w Mosinie – program imprezy

Z przyjemnością informujemy o nadchodzącej imprezie, która niewątpliwie ma szanse zostać najbardziej spektakularnym i nietuzinkowym wydarzeniem w roku 2018. Przed nami dwa dni z nordic walking, podczas których spotkamy się między innymi z twórcą nordic walking – Marco Kantanevą i będziemy mieli szansę wziąć udział w Mistrzostwach Świata i rywalizować w międzynarodowym gronie.

Dlaczego Mistrzostwa Świata mają odbyć się właśnie w Polsce? Nasz kraj przoduje w kwestii szeroko rozumianych imprez nordic walking. Zawody w Polsce są organizowane na niezwykle wysokim – w skali światowej – poziomie, do tego odbywa się ich zdecydowanie najwięcej, a poziom rywalizacji rośnie w niespotykanym nigdzie indziej tempie. Dlatego właśnie Polacy jako liderzy w dziedzinie nordic walking powinni wyznaczać nowe kierunki i zapraszać najlepszych zawodników i specjalistów z całego świata, zachęcać do międzynarodowej integracji, rywalizacji i rozmowy o dalszym rozwoju nordic walking.

Program imprezy

Sobota 30 czerwca 2018

13.30 – Otwarcie Mistrzostw Świata

14:00 – start zawodników na 10 km

16:00 – Start zawodników na 5 km

17:30 – Dekoracja

18:30 – Prelekcja Marko Kantaneva (Finlandia) – twórcy nordic walking

Niedziela 1 Lipca 2018

8:30 – 12:30 – Start zawodników na 21 km

12:00 – start zawodników na 5 km – Finały

13:00 – start zawodników na 10 km – Finały

16:15 – dekoracja i zakończenie Mistrzostw Świata.

Mosina przygotowuje więcej atrakcji niż tylko start w zawodach

30 czerwca gościem będzie Marko Kataneva – twórca nordic walking, który zachęcił już ponad 14 milionów osób do marszu z kijami. Tego samego dnia rozpoczną się również zawody, które stanowić będą etap eliminacji do Mistrzostw Świata. Sobotnie eliminacje przybiorą formę standardowych zawodów na 5, 10 i 21 km, dostępnych dla każdego i zakończonych dekoracją, podczas których wyłonieni zostaną najlepsi reprezentanci z poszczególnych krajów, którzy w niedzielę (01.07) wezmą udział w Mistrzostwach Świata, gdzie poznamy mistrza i mistrzynię świata.

Marko Kantaneva

Marko Kantaneva demonstrujący poprawny sposób uprawiania nordic walking

Trasa w całości jest dostosowana do potrzeb kijkarzy i poprowadzona zostanie po przepięknych leśnych terenach Krajkowa. Miasteczko zawodów będzie mieściło się w Podkowie Leśnej w Krajkowie. Przepiękne tereny, a także konie w okolicy miasteczka zawodów i liczne atrakcje zapewnią zawodnikom, ich rodzinom i kibicom wiele wrażeń.

W ciągu dwóch dni najważniejsza będzie dobra zabawa, integracja i edukacja prozdrowotna, a sama rywalizacja zostanie urozmaicona o gry i zabawy dla całych rodzin, a także o elementy rywalizacji w rycerskim klimacie – impreza bowiem wejdzie w skład wyczekiwanej Korony Polski.

Sam start będzie miał spore znaczenie w pozycji w ogólnopolskim rankingu zawodników nordic walking, który od nowego roku prowadzony będzie na wszystkich imprezach Korony Północy, Wschodu, Zachodu i Południa (ranking będzie stworzony na zasadzie rankingu szachowego „Elo”, czyli zależny będzie nie tylko od pozycji na zawodach, ale też od liczby uczestników, poziomu rywalizacji etc.).

Pomysł na organizację Mistrzostw Świata w Mosinie wziął się ze wspólnej inicjatywy OSIR Mosina, IDMAR group i Nordic Walking Poland. Ideę mistrzostw i organizację wspiera też chodzezkijami.pl.

nordic walking mosina

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Krzys
  poniedziałek, 8 sty, 2018, 13:19:29 |

  Nordic Walking to super sport. Nigdy nie przypuszczałem, że może rozruszać tak wiele partii mięśni podczas „samego” chodzenia.

 • Bisroll
  poniedziałek, 8 sty, 2018, 14:00:10 |

  Zlot narciarzy w Mosinie? :Nie wiem co ludzie widzą w tym sporcie, czy nie lepiej już iść biegać alb na rower? Bo jak dla mnie to wygląda jak zwykły spacer/wędrówka i nie ma w tym nic specjalnego ale cóż… takie czasy, że wszystko musi być łaaał

 • stachu
  poniedziałek, 8 sty, 2018, 19:54:30 |

  a jo wolę se siedzieć przed telewizorem mało mom ruchu w robocie

Skomentuj