Redakcja GMP | poniedziałek, 8 Sty, 2018 | komentarze 3

Mistrzostwa Świata Nordic Walking w Mosinie!

Kilka tygodni temu w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o nadchodzącej imprezie, która niewątpliwie ma szanse zostać najbardziej spektakularnym i nietuzinkowym wydarzeniem w roku 2018. Przed nami dwa dni z nordic walking na przełomie czerwca i lipca, podczas których spotkamy się między innymi z twórcą nordic walking – Marco Kantanevą i będziemy mieli szansę wziąć udział w Mistrzostwach Świata i rywalizować w międzynarodowym gronie.

Dlaczego Mistrzostwa Świata mają odbyć się właśnie w Polsce? Nasz kraj przoduje w kwestii szeroko rozumianych imprez nordic walking. Zawody w Polsce są organizowane na niezwykle wysokim – w skali światowej – poziomie, do tego odbywa się ich zdecydowanie najwięcej, a poziom rywalizacji rośnie w niespotykanym nigdzie indziej tempie. Dlatego właśnie Polacy jako liderzy w dziedzinie nordic walking powinni wyznaczać nowe kierunki i zapraszać najlepszych zawodników i specjalistów z całego świata, zachęcać do międzynarodowej integracji, rywalizacji i rozmowy o dalszym rozwoju nordic walking.

Mosina przygotowuje więcej atrakcji niż tylko start w zawodach

30 czerwca gościem będzie Marko Kataneva – twórca nordic walking, który zachęcił już ponad 14 milionów osób do marszu z kijami. Tego samego dnia rozpoczną się również zawody, które stanowić będą etap eliminacji do Mistrzostw Świata. Sobotnie eliminacje przybiorą formę standardowych zawodów na 5, 10 i 21 km, dostępnych dla każdego i zakończonych dekoracją, podczas których wyłonieni zostaną najlepsi reprezentanci z poszczególnych krajów, którzy w niedzielę (01.07) wezmą udział w Mistrzostwach Świata, gdzie poznamy mistrza i mistrzynię świata.

Szczegóły i zasady przedstawione będą już niebawem w oficjalnym regulaminie. Wkrótce ruszą też zapisy na to wydarzenie.

Trasa w całości będzie dostosowana do potrzeb kijkarzy i poprowadzona zostanie po przepięknych leśnych terenach Krajkowa. Miasteczko zawodów będzie mieściło się w Podkowie Leśnej w Krajkowie. Przepiękne tereny, a także konie w okolicy miasteczka zawodów i liczne atrakcje zapewnią zawodnikom, ich rodzinom i kibicom wiele wrażeń.

W ciągu dwóch dni najważniejsza będzie dobra zabawa, integracja i edukacja prozdrowotna, a sama rywalizacja zostanie urozmaicona o gry i zabawy dla całych rodzin, a także o elementy rywalizacji w rycerskim klimacie – impreza bowiem wejdzie w skład wyczekiwanej Korony Polski.

Sam start będzie miał spore znaczenie w pozycji w ogólnopolskim rankingu zawodników nordic walking, który od nowego roku prowadzony będzie na wszystkich imprezach Korony Północy, Wschodu, Zachodu i Południa (ranking będzie stworzony na zasadzie rankingu szachowego „Elo”, czyli zależny będzie nie tylko od pozycji na zawodach, ale też od liczby uczestników, poziomu rywalizacji etc.).

Pomysł na organizację Mistrzostw Świata w Mosinie wziął się ze wspólnej inicjatywy OSIR Mosina, IDMAR group i Nordic Walking Poland. Ideę mistrzostw i organizację wspiera też chodzezkijami.pl.

Z niecierpliwością czekamy na dalsze informacje. Szykujcie się, za pół roku startujemy w Mistrzostwach Świata! (OSiR)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.0/10 (Głosujących: 6)
Mistrzostwa Świata Nordic Walking w Mosinie!, 9.0 out of 10 based on 6 ratings
Napisano przez Redakcja GMP Posted in Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Komentarze (3)

 • Krzys
  poniedziałek, 8 Sty, 2018, 13:19:29 |

  Nordic Walking to super sport. Nigdy nie przypuszczałem, że może rozruszać tak wiele partii mięśni podczas “samego” chodzenia.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: 0 (Głosujących: 4)
 • Bisroll
  poniedziałek, 8 Sty, 2018, 14:00:10 |

  Zlot narciarzy w Mosinie? :Nie wiem co ludzie widzą w tym sporcie, czy nie lepiej już iść biegać alb na rower? Bo jak dla mnie to wygląda jak zwykły spacer/wędrówka i nie ma w tym nic specjalnego ale cóż… takie czasy, że wszystko musi być łaaał

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: 0 (Głosujących: 6)
 • stachu
  poniedziałek, 8 Sty, 2018, 19:54:30 |

  a jo wolę se siedzieć przed telewizorem mało mom ruchu w robocie

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +2 (Głosujących: 2)

Skomentuj