Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Marta Mrowińska | czwartek, 8 lis, 2018 |

„Wygrywać wszystko, co tylko będzie możliwe” – mosińska drużyna futsalu przed rozpoczęciem sezonu

Sezon mosińskiej drużyny futsalowej rozpoczyna się na początku listopada i zapowiada się naprawdę ciekawie. O planach i nadziejach na nowy etap rozmawiamy z wiceprezesem UKS Orlik Mosina, Arturem Bartkowiakiem oraz kierownikiem drużyny, Filipem Gołembiewskim.

M.M.: Kiedy planujecie oficjalne rozpoczęcie sezonu?
A.B.: Sezon zaczniemy najprawdopodobniej trzema meczami wyjazdowymi, dlatego by więcej meczy rozegrać na nowej hali sportowej w Mosinie. Sezon potrwa mniej więcej do końca marca. Równolegle do rozgrywek ligowych odbywać się będzie kolejna edycja Pucharu Polski, którego będziemy organizatorami. Pierwsza runda to zawsze szczebel wielkopolski, gra zespołów ze środowiska plus zespoły drugoligowe. Zwycięzca finału na szczeblu wielkopolskim awansuje do rozgrywek centralnych, gdzie grają już drużyny z całej Polski, ekstraklasowe, pierwszoligowe i te, które zwyciężą w eliminacjach wojewódzkich.

Mecz otwarcia sezonu z Futsal Gostyń – sobota, 10.11. godz. 19:00

Dwa lata temu mieliśmy ciekawą sytuację – zwyciężyliśmy na poziomie wojewódzkim i graliśmy mecz z AZS Gdańsk, zespołem, który nie przegrał żadnego meczu w pierwszej lidze. Co prawda przegraliśmy, ale mecz był emocjonujący do ostatniej sekundy, było to wielkie przeżycie i prawdziwe widowisko.

Artur Bartkowiak i Filip Gołembiewski

M.M.: Jakie macie plany na najbliższy sezon?
A.B.: W tym roku chcielibyśmy zajść jak najwyżej w pucharze, czyli wygrywać wszystko, co tylko będzie możliwe :) A także zwyciężać w lidze. Zespół ma teraz nowe siły, powrócił do nas Piotrek Kubiak, który w zeszłym roku reprezentował 1 Ligowe Gniezno, drużyna wciąż się wzmacnia. Przybyło też trzech nowych, mocnych zawodników ze stażem ekstraklasowym, wraca dwóch zawodników po kontuzjach czyli kapitan Maurycy Dera oraz Norbert Stawik, mamy więc nadzieję, że ten sezon będzie zdecydowanie lepszy od poprzedniego, który chyba najbardziej dał nam w kość, był moim zdaniem najtrudniejszym sezonem do tej pory.

F.G.: Udało się nam pozyskać sponsorów, zakupiliśmy sprzęt sportowy, mamy nowe stroje, koszulki treningowe… zespół dzięki temu zaczyna lepiej funkcjonować, pojawia się inna jakość treningów i coraz lepszy wizerunek drużyny.

A.B.: Warto wspomnieć, że przez dwa sezony byliśmy w pierwszej lidze, jako najmniejsze miasto w Polsce, przyjeżdżały do nas zespoły AZS Warszawa, Białystok , Toruń , Polkowice, Gorzów, Gdańsk i wiele innych. Chcemy wrócić do takiego poziomu. Poza tym, chcielibyśmy jeszcze zachęcić więcej miejscowych graczy do dołączenia do zespołu.

F.G.: Cały czas też potrzebujemy ludzi do pomocy, jest bowiem sporo pracy. Wciąż poszukujemy sponsorów, nieustannie toczą się rozmowy, spotkania, ustalenia.

A.B.: Dodam jeszcze, że pozyskaliśmy sponsora tytularnego, którym została grupa CRB Mrówka – myślę, że będzie to miało wydźwięk na wielu płaszczyznach, także tej medialnej, z korzyścią dla obu stron. A jeśli wzrosną nasze notowania jako drużyny, współpraca ma szanse na rozwój.

W tym miejscu pragnę jeszcze podziękować wszystkim tym którzy nas już wspierają DUO-STYL, MARTEX, OSA-Nieruchomości, Bostik, Reklama-Nadruki, HD Trans, UmiG Mosina, OsiR, CRB Mrówka J.Maćkiewicz

M.M.: Życzę zatem powodzenia i wielu zwycięstw w nadchodzącym sezonie!
A.B.: A my zapraszamy na mecz otwarcia i uroczyste rozpoczęcie sezonu.

Zapraszamy także do odsłuchania audycji Radia Mosińsko-Puszczykowskiego i rozmowy z Filipem Gołembiewskim – nie tylko o sporcie: 🎤 Audycja futsalowa

Terminarz meczy do końca roku:

Mecz otwarcia sezonu z Futsal Gostyń – 10.11. godz. 19:00

Turniej Puchar Polski 24.11. od godz. 10:00

01.12. mecz z Piast Poniec – godz. 17:00

Zapraszamy!

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Wywiad, reportaż

Tagi: , ,

Skomentuj