Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 4 kwi, 2018 | 1 Komentarz

Pomaganie jest ciekawe! – inicjatywa Mosińsko-Puszczykowskiego Centrum Wolontariatu

Już za tydzień rozpoczynają się w Mosinie dyżury Mosińsko-Puszczykowskiego Centrum Wolontariatu. To miejsce, gdzie coś dla siebie znajdą zarówno ci, którzy chcą pomagać jak i osoby, które tej pomocy potrzebują.

Przypomnijmy: 16 stycznia br. odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Komisji Promocji Gminy i Współpracy Samorządowej Rady Miejskiej w Mosinie, na którym omawiano temat wolontariatu w Mosinie i Puszczykowie. Przedstawiciele różnych organizacji prezentowali swoją działalność w tym zakresie. Powstał wówczas pomysł stworzenia Centrum Wolontariatu – miejsca do wymiany doświadczeń, zgłaszania chęci bycia wolontariuszem, potrzeby skorzystania z pomocy wolontariusza (wolontariuszy), przeprowadzania szkoleń dla wolontariuszy, wsparcia zarówno dla nich jak i organizacji zrzeszających wolontariuszy.

pierwsze spotkanie Mosińsko-Puszczykowskiego Centrum Wolontariatu

Pierwsze spotkanie organizacyjne Centrum odbyło się 7 marca br., ustalono wówczas kilka kluczowych zagadnień:

Centrum ma być miejscem, gdzie mogą przyjść osoby, które chcą pomagać. Na miejscu będzie możliwość rozmowy z koordynatorem i określenia co chcą i mogą robić, w jakich miejscach są potrzebni itp. Cyklicznie będą się odbywały szkolenia zarówno dla nowych wolontariuszy jak i dla tych, którzy już działają i chcą uzyskać wiedzę specjalistyczną w jakiejś dziedzinie.

Centrum to także miejsce dla organizacji/instytucji zrzeszających lub/i potrzebujących wolontariuszy. W planach jest organizowanie spotkań, szkoleń, integracji i wzajemnego wsparcia.

informacja o dyżurach MPCW

Już teraz trwają prace nad opracowaniem formularzy dla organizacji, dla wolontariuszy, zbierane są oferty pracy. Gotowe formularze rozsyłane będą do organizacji/instytucji, z prośbą o wskazanie swoich szczegółowych potrzeb. Będzie zatem powstawać baza konkretnych ofert pracy dla wolontariuszy. Łatwiej wówczas będzie pokierować zainteresowaną osobę do odpowiedniego miejsca.

Od 12 kwietnia, w każdy czwartek, w godzinach 18.00-19.30, w budynku przy Stadionie OSiR w Mosinie, ul. Konopnickiej 31, odbywać się będą dyżury Centrum Wolontariatu, na których można:

*zgłosić chęć bycia wolontariuszem,
*zgłosić potrzebę wsparcia przez pracę wolontariuszy,
*dowiedzieć się czym jest wolontariat i kto go może wykonywać,
*dowiedzieć się, gdzie aktualnie potrzebni są wolontariusze.

Mosińsko-Puszczykowskie Centrum Wolontariatu jest inicjatywą oddolną organizacji i instytucji zrzeszających wolontariuszy lub pragnących rozpocząć swoją przygodę z wolontariatem. Pracę Centrum koordynuje Stowarzyszenie Rozdaj Siebie.

Serdecznie zapraszamy!

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • piątek, 6 kwi, 2018, 1:24:57 |

    bardzo cenna inicjatywa! zachęcam wszystkich do udziału w tym projekcie :)

Skomentuj