Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Marta Mrowińska | środa, 3 paź, 2018 |

Październikowy numer Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej już w sprzedaży!

Z radością informujemy, ze najnowsze, październikowe wydanie gazety Mosińsko-Puszczykowskiej już od dzisiaj można nabyć w stałych punktach sprzedaży oraz siedzibie redakcji. Zapraszamy do lektury!

Jak zwykle, mamy dla Państwa wiele ciekawostek. Po raz kolejny mówimy o sporcie i aktywności – tym razem jednak zwracamy uwagę, jak robić to w sposób mądry i zdrowy, nie narażając się na urazy czy kontuzje – a pytamy o to prawdziwego fachowca w tej dziedzinie, fizjoterapeutę, sportowca, trenera.

Pewnego razu w redakcji odebraliśmy telefon od jednego z sympatyków Stowarzyszenia Miłośników Historii ODYN z informacją, że na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego będą odbywać się… poszukiwania ukrytych obiektów i innej infrastruktury. Oczywiście, nie mogliśmy pozostać obojętni na takie informacje i z wielką ciekawością ekipa naszych redakcyjnych kolegów wybrała się na spotkanie z poszukiwaczami. Co z tego wyniknęło? Czego się dowiedzieli? Co dokładnie było przedmiotem poszukiwań i czy udało się coś znaleźć? Zapraszamy do lektury tekstu i oczywiście – zgłębiania tajemnic naszego regionu, których, jak się okazuje, wciąż jest sporo…

W numerze poruszamy także temat niezwykle ważny, jakim jest istniejący od pewnego czasu problem wolno żyjących kotów. W naszej gminie mamy grupę aktywnych, prężnie działających na rzecz tych zwierząt wolontariuszy, którzy, zatroskani o los kotów przed zbliżającą się zimą, starają się zrobić wszystko, by pomóc zwierzętom. Mają pomysły, wiedzą, jak pomóc i co trzeba zrobić. Brakuje im jednak wsparcia, szczególnie ze strony lokalnych władz. Opisujemy całą sytuację i wierzymy, że zwierzęta i ich opiekunowie uzyskają potrzebną pomoc.

Jesień to piękna pora, mimo chłodnych dni i długich wieczorów ma w sobie wiele uroku. Zachęcamy do odkrywania jej bogactwa, korzystania z pogody, wykorzystania czasu na spotkania z bliskimi i lekturę. Zapraszamy oczywiście do pozostania z nami i życzymy dobrego, jesiennego czasu!

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Mosina, Puszczykowo

Skomentuj