Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Marta Mrowińska | wtorek, 31 lip, 2018 |

Nie chodzi o to, by złapać wilka… czyli kolejna edycja słynnego biegu

W sobotę, 28 lipca br., na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego,odbyła się szósta edycja biegu „Pogoń za Wilkiem”. Nasza redakcja również brała udział w tym wydarzeniu.

Bieg w zgodzie z przyrodą

Celem biegu była jak zawsze popularyzacja wypoczynku i rekreacji na łonie natury oraz wskazanie potrzeby jej ochrony, a także promocja zdrowia i ekologicznego stylu życia. Ważnym elementem jest także pokazanie walorów Wielkopolskiego Parku Narodowego i promocja go jako miejsca do czynnego wypoczynku i edukacji dla całej rodziny.

Biuro zawodów pracowało intensywnie już od rana

Mimo upalnego dnia, na starcie biegu głównego stanęło ponad 350 biegaczy z różnych stron Polski. Trasa, którą mieli do pokonania, nie była łatwa – liczne wzniesienia terenu, piaszczyste podłoże i ogromny upał stanowiły spore utrudnienia. Malownicze tereny WPN rekompensowały jednak trudy wyścigu, bo widoki na trasie były naprawdę piękne.

po pokonaniu trasy w upale – upragniona meta!

Zwycięzcą okazał się Paweł Tarasiuk z Poznania, który przybiegł na metę z czasem 0:39:43. Wśród pań najszybsza była Agnieszka Kuster z Komornik – pokonała ona trasę w czasie 0:46:15. Swoich sił na różnych dystansach mogli spróbować także najmłodsi, odbyły się bowiem biegi „wilczków”, startujących w różnych kategoriach wiekowych.

najbardziej oczekiwany moment – przed ogłoszeniem wyników

Organizatorami tej – jak i poprzednich – edycji biegu byli: GREEN SPORT Łukasz Kubiak i Paulina Nowacka. Partnerzy: Wielkopolski Park Narodowy, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komornikach oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie.

Paulina Nowacja i Łukasz Kubiak – organizatorzy biegu (czyżby udało im się złapać wilka…?) – fot. fb Pogoni za Wilkiem

Waleczna Wilczyca – plebiscyt

To nie wszystko – po biegu rozpoczął się finał plebiscytu na Waleczną Wilczycę. Przypomnijmy – przez sześć miesięcy cztery dzielne dziewczyny brały udział w przygotowaniach do startu, zmagając się z wieloma przeciwnościami i niejednokrotnie walcząc z własnymi słabościami. Wszystkie zmagania opisywały na swoich profilach portalu społecznościowego. Udało się – Wilczyce wystartowały i znalazły się na mecie „Pogoni”, a teraz czas na ostateczne głosowanie. Na stronie „Pogoni za Wilkiem” można znaleźć informacje o plebiscycie, Wilczycach i odnośniki do opisu ich przygotowań, a my udostępniamy link do głosowania: WalecznaWilczyca2018 i zapraszamy do zabawy! Zostało tylko kilka godzin! Głosowanie zakończy się dzisiaj o godz. 23:59 :)

Waleczne Wilczyce w komplecie :)

I na koniec jeszcze jeden miły akcent – podziękowania od organizatorów: podziękowanie My również dziękujemy za współpracę i niepowtarzalną atmosferę, a ponieważ wilka wciąż nie udało się dogonić, zatem –  do zobaczenia za rok :)

Skomentuj