T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Marta Mrowińska | wtorek, 17 kwi, 2018 | 1 Komentarz

„Nie ma drugiej takiej ziemi na świecie” – XII Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie

…Drugiej takiej ziemi w świecie nie znajdziecie” – to prawda: w Mosinie od dwunastu lat odbywa się prawdziwa uczta muzyczna, wydarzenie, którego nie można znaleźć nigdzie indziej: Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą.

Impreza posiada wyjątkową rangę oraz ugruntowaną pozycję na muzycznej mapie Polski, a organizatorami są Mosińskie Towarzystwo Gitarowe i Mosiński Ośrodek Kultury. Jak co roku, honorowy patronat objął Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Jerzy Ryś – Burmistrz Gminy Mosina. Także i tym razem nie zabrakło muzycznych atrakcji.

Piątkowy wieczór, 13 kwietnia, przyciągnął liczną publiczność – nic dziwnego, bowiem nieczęsto zdarza się, by w Mosinie gościł Stanisław Soyka, jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, wokalista jazzowy, pianista, kompozytor. Podczas koncertu w Mosinie artysta wystąpił w Trio wraz z Przemysławem Gregerem oraz Jakubem Sojką. Znakomity występ, wspaniałe wykonanie, a przy tym dobry kontakt artysty z publicznością sprawiły, ze był to niezapomniany wieczór.

Stanisław Soyka

Warto także wspomnieć o poprzedzającym występ Stanisława Soyki koncercie DAWID KOSTKA TRIO feat. Paweł Kaczmarczyk, z gościnnym udziałem Macieja Kocińskiego. Zachwyt muzyką wykonywaną przez artystów mieszał się z zadziwieniem patrzenia na ich twarze podczas występu – widzieć taką radość tworzenia, zatracenie się w pasji, a przy tym dobra zabawę – bezcenne!

DAWID KOSTKA TRIO feat. Paweł Kaczmarczyk, z gościnnym udziałem Macieja Kocińskiego

Sobota, 14 kwietnia – to warsztaty gitarowe prowadzone przez Dawida Kostkę oraz prezentacje muzyczne uczniów Carlosa Ramireza i wokalistek – uczennic Danuty Nowak-Połczyńskiej. Wieczór natomiast należał do EABS – Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) z udziałem Michała Urbaniaka oraz brytyjskiego muzyka TENDERLONIOUSA. Znakomity, wzruszający koncert – miłośnicy tego wybitnego muzyka jazzowego, kompozytora i aranżera, jakim jest Michal Urbaniak, z pewnością wyszli usatysfakcjonowani.

EABS – Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) z udziałem Michała Urbaniaka oraz TENDERLONIOUSA fot. Michał Ossowski

niezastąpiony Michał Urbaniak

To jeszcze nie wszystko: w niedzielę, 15 kwietnia, odbył się finał IX Wielkopolskiego Przeglądu Kapel Gitarowych. Jury w składzie: Ryszard Gloger – Radio Poznań, Aleksandra Lis – redaktor muzyczna Radio Afera oraz Grzegorz Sterna – Radio Elka wyróżniło następujące zespoły i wykonawców:

Najlepszy zespół – Antigravity (Poznań/Luboń)

Najlepsza wokalistka – Katarzyna Urbańska (Second Child)
Najlepszy gitarzysta – Przemysław Bednarek (Paradox Harvest)
Najlepsza basistka – Julia Będziechowska (Antigravity)
Najlepszy perkusista – Sławomir Matuszewski (Second Child)

Wyróżnienia otrzymali:
Jędrzej Dobaczewski (Yellow Snow) – instrumenty klawiszowe
Iwo Greczko (Sawanty) – osobowość sceniczna i teksty

IX Przegląd Kapel Gitarowych – fot. Dariusz Madej

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i podziwiamy ogromne talenty!

Klub festiwalowy – miejsce spotkań, warsztatów, rozmów i muzyki :)

Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą to niewątpliwie jedno z większych i ciekawszych wydarzeń muzycznych w roku. Doskonała organizacja, dobra muzyka, wysoki poziom artystyczny, niepowtarzalna atmosfera – to wszystko powoduje, że z ogromną radością oczekujemy kolejnej muzycznej uczty w przyszłym roku. Serdecznie dziękujemy organizatorom i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by miniony, kwietniowy weekend w Mosinie był naprawdę wyjątkowy!

oprócz uczestnictwa w koncertach można było także zwiedzać wystawy okolicznościowe

Wasze komentarze (1)

  • Borek
    środa, 18 kwi, 2018, 9:29:38 |

    MOK jakijedyna instytucja w tym mieście naprawdę daje radę.

Skomentuj