Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 25 paź, 2018 |

Z plecionkami za pan brat!

Jeżeli do tej pory wędkarskie przyzwyczajenia nie pozwalały Ci spróbować nowych rzeczy, a w torbie można było znaleźć tylko żyłki, nie masz pojęcia ile Cię ominęło. Warto pójść o krok dalej i odkryć plecionki wędkarskie.

Jak dobrać plecionkę?

Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo rodzajów plecionek, o różnych parametrach. Jeżeli już wiesz, jaki gatunek ryby chcesz złowić oraz jaką mniej więcej wielkość mają okazy w danym zbiorniku wodnym, należy odpowiednio dobrać sprzęt, aby połów był komfortowy. Plecionka jest złożona z wielu włókien, lecz w swoim przekroju powinna być w miarę okrągła. Dodatkowym plusem będzie, jeśli pokryta jest powłoką wodoodporną, dzięki czemu nie będzie chłonąć wody, a w rezultacie topić się. W morzu oraz zbiornikach śródlądowych kolor nie ma znaczenia, ponieważ zazwyczaj przez mętność wody, plecionka nie jest widoczna dla ryb. Natomiast jeśli chodzi o szum na przelotkach, spowodowany jest on małą ilością lub brakiem warstwy ścieralnej. Taka sytuacja może odstraszać ryby, dlatego warto wybierać te plecionki, które takich dźwięków nie wydają.

plecionki wędkarskie

Doświadczenie źródłem informacji

Należy pamiętać, że każdy kolejny połów będzie dla wędkarza cennym źródłem informacji. Doświadczenie pozwoli na ocenę, a w rezultacie zaopatrzenie się w naprawdę dobrą plecionkę. Na co należy zwrócić uwagę, aby wiedzieć, jaka jest odpowiednia? Przede wszystkim wraz z upływem czasu plecionka może tracić swój kolor. Jest to związane z działaniem wody. To nie ma aż takiego znaczenia pod warunkiem, że wraz z kolorem, nie będzie ulegać strzępieniu lub ścieraniu. Jeżeli taka sytuacja będzie mieć miejsce, oznacza to zły wybór i należy szukać lepszej. Większa wytrzymałość plecionki jest równoznaczna z wydłużeniem okresu użytkowania.

Długie plecionki na długi czas

Jeżeli nagle musisz poratować współtowarzyszy wyprawy i martwisz się, że nie wystarczy Ci plecionki, rozwiąż swój problem raz a porządnie. JMC Adventure oferuje szpule różnej długości, nawet 300 metrowe! Raz zainwestowane pieniądze pozwolą Ci na spokój na długi czas. Jeśli jednak na razie jesteś amatorem i wędkujesz tylko od czasu do czasu, z pewnością wystarczy Ci 150 metrów plecionki. Sprawdź ofertę JMC Adventure i wybierz rozwiązanie dla siebie!

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj