Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | poniedziałek, 7 maj, 2018 |

Pogoń za Wilkiem, Młode Wilki i Waleczna Wilczyca

Już dziś od 12:00 ruszają zapisy na szóstą edycję biegu po Wielkopolskim Parku Narodowym – „Pogoń za Wilkiem”! Nie może Was tam zabraknąć!

W sobotę 28 lipca br., o godzinie 10:00, na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, 450 biegaczy będzie mieć możliwość wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu. Celem tego biegu jest tradycyjnie już popularyzacja wypoczynku i rekreacji na łonie natury oraz wskazanie potrzeby jej ochrony.

W tym roku zawodnicy ponownie zmierzą się z dość wymagającą, ponad 10-kilometrową trasą. Jak co roku, nie zabraknie również biegów dla najmłodszych wilczków, które wystartują około południa w kilku kategoriach wiekowych. Podczas pikniku na świeżym powietrzu, najmłodsi będą mieć okazję do wzięcia udziału w zabawach ruchowych, a także spróbować swoich sił w zabawach wieloboju na terenie „Miasteczka Młodego Sportowca”.

Oprócz medali, dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali atrakcyjne puchary i nagrody dla najlepszych w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych.

To nie wszystko! Uczestnicy zawodów będą mieć wyjątkową okazję biec łokieć w łokieć, noga w nogę, z czterema wspaniałymi dziewczynami walczącymi o tytuł Walecznej Wilczycy. Ta rywalizacja – w formie zabawy – trwa od stycznia br. i polega na relacjonowaniu przez uczestniczki na łamach portalu facebook swoich przygotowań do biegu głównego. Warto śledzić przygotowania dziewczyn (w plebiscycie bierze udział także nasza redakcyjna koleżanka! :), ponieważ zaraz po imprezie organizatorzy otworzą panel głosowania, i to właśnie biegacze nadadzą tytuł Walecznej Wilczycy jednej z uczestniczek biegu.

Po raz kolejny okolice parkingu siedziby Wielkopolskiego Parku Narodowego zamienią się w leśne, sportowe miasteczko, do którego serdecznie zapraszamy!

Miejsce: START i META zlokalizowane będą w pobliżu siedziby Stacji Ekologicznej UAM, 62-050 Mosina, Jeziory

Organizator biegu: GREEN SPORT Łukasz Kubiak – tel. 793-299-154

Partnerzy: WPN, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komornikach oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie.

Impreza pod nazwą „Pogoń za Wilkiem” ma na celu popularyzację zdrowia i ekologicznego stylu życia oraz promocję terenów Wielkopolskiego Parku Narodowego, jako miejsca do czynnego wypoczynku i edukacji dla całej rodziny.

Więcej na www.pogonzawilkiem.pl. Zapisy: http://zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/bieg-pogonzawilkiem

„Pogoń za Wilkiem” to nie tylko nazwa. Okazuje się bowiem, ze niedawno w Wielkopolskim Parku Narodowym naprawdę pojawił się… wilk. Przy tej okazji zachęcamy do lektury interesującego artykułu na ten temat.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj