Black Friday - Stary Browar Poznań Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross
Redakcja GMP | poniedziałek, 28 maj, 2018 | komentarze 3

Pożar domu w Puszczykowie i „całkowity brak możliwości dojazdu do budynku”

W ostatni poniedziałek w Puszczykowie płonął dom. Na miejscu działało osiem zastępów Straży Pożarnej. Straty byłyby o wiele mniejsze, gdyby nie utrudniony dojazd do posesji.

W dniu 21 maja 2018 roku około godziny 14:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o palącym się budynku jednorodzinnym w trakcie budowy przy ul. Rolnej w Puszczykowie. Na szczęście budynek nie był jeszcze zamieszkany.

Pożar domu OSP Pecna

strażacy w trakcie akcji fot. OSP Pecna

W akcji brały udział zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 9 oraz zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Mosiny, Lubonia, Kamionek, Radzewic, Pecnej, Nowinek oraz zastęp ze Szkoły Aspirantów w Poznaniu.

pożar domu w Puszczykowie fot. OSP Radzewice

pożar domu w Puszczykowie fot. OSP Radzewice

Na miejsce po dłuższej chwili przybył oficer operacyjny oraz kontener z aparatami powietrznymi (ODO) z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 6. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęta jest znaczna część więźby dachowej oraz piętro budynku.

zniszczenia w wyniku pożaru fot. JRG-0 Mosina

zniszczenia w wyniku pożaru fot. JRG-9 Mosina

„To już jakieś fatum kolejny pożar dachu w bieżącym roku. Tym razem bez jakiegokolwiek dojazdu dla samochodów gaśniczych i specjalnych.” – Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

https://www.facebook.com/SGRTMosina/videos/1950099261796674/

Działania straży pożarnej polegały na podaniu pięciu prądów w natarciu oraz jednego prądu w obronie pobliskiego budynku. Działania ratowniczo – gaśnicze komplikował utrudniony dojazd do posesji (całkowity brak możliwości dojazdu do budynku).

pożar Puszczykowo

fot. JRG-9 Mosina

Działania trwały do późnych godzin wieczornych. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał, skończyło się tylko na stratach materialnych. Przy tej okazji apelujemy o sprawdzenie, czy dojazd do naszych posesji nie stworzyłby utrudnienia w sytuacji konieczności szybkiej interwencji służb ratowniczych? Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszego mienia może zależeć w dużej mierze od przeprowadzenia akcji ratowniczej w sposób szybki i bezkolizyjny.

źródło: JRG-9 Mosina, zdjęcia: OSP Pecna, OSP Mosina, OSP Radzewice

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.8/10 (Głosujących: 9)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • mieszkanka Puszczykowa
  wtorek, 29 maj, 2018, 6:53:22 |

  Nie tylko brak dojazdu stanął na przeszkodzie. Wóz puszczykowskiej OSP stanął także przed zamkniętym przejazdem w ul.Dworcowej. Nie pierwszy i nie ostatni raz.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +4 (Głosujących: 4)
  • Polak Mały
   czwartek, 31 maj, 2018, 18:30:18 |

   Przecież mieszkańcy Puszczykowa nie chcieli bezkolizyjnego tunelu pod torami – i takie właśnie są konsekwencje…

   VA:F [1.9.22_1171]
   Popularność: +6 (Głosujących: 6)
 • mieszkanka Puszczykowa
  sobota, 2 cze, 2018, 9:05:30 |

  Konkretnie – nie chcą tunelu mieszkańcy zagrożonych zwiększonym ruchem ulic 3Maja i Moniuszki.Dworcowa odetchnęłaby z ulgą, bo ruch by się rozłożył.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +4 (Głosujących: 4)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo