Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | środa, 17 paź, 2018 |

W Mosinie powstanie „Psi park”

Z inicjatywy Zarządu Osiedla nr 3 „Przy Strzelnicy” w miniony weekend zorganizowana została społeczna akcja porządkowania terenu pod „Psi park” – zadanie wybrane przez mieszkańców do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Mosina 2018.

W Mosinie powstanie „Psi park”, czyli miejsce, w którym właściciele psów będą mogli wyprowadzać swobodnie swoje czworonogi, a pieski – zażywać swobody bez smyczy. W 2017 roku mieszkańcy Osiedla nr 3 „Przy Strzelnicy” w Mosinie i nie tylko, wybrali taki właśnie projekt do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Mosina na 2018 rok. Park zaplanowano na działce przy Kanale Mosińskim, przy końcu ul. Chełmońskiego.

Psi Park w Mosinie

Do tej pory trwały procedury związane ze zmianą przeznaczenia tego terenu z rolnego na psi wybieg. W miniony weekend z inicjatywy Zarządu Osiedla nr 3 „Przy Strzelnicy” zorganizowana została społeczna akcja odchwaszczania przyszłego „Psiego parku”. Teren został uporządkowany i oczyszczony z porastającej go nadmiernie roślinności. Dzięki tej inicjatywie i pracy wykonanej przez grupę mieszkańców-ochotników uczestniczących w akcji, obniżone zostały koszty realizacji tego zadania i w rezultacie „Psi park”, w ramach przyznanych na ten cel środków, będzie można lepiej doposażyć.

Efekt naszej trzydniowej pracy. Dziękuję zaangażowanym za pomoc. Teraz urząd zleci wykonanie ogrodzenia (mamy nadzieję, że chociaż na to wystarczy pieniędzy zaplanowanych na ten projekt). W przyszłym roku będziemy stawiać urządzenia i wtedy pewnie zostanie usuniętych jeszcze kilka drzewek. Resztę zostawimy. – Monika Kujawska

tekst, zdjęcia: Joanna Nowaczyk/Monika Kujawska/Anna Wędzioch, mosina.pl

Psi Park w Mosinie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj