T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Marta Mrowińska | czwartek, 2 sie, 2018 |

Radio WNET w Mosinie i Puszczykowie

Wakacje to czas sprzyjający podróżom, które z kolei stwarzają mnóstwo okazji do spotkań i poznawania nowych ludzi. W sezonie wakacyjnym audycje z różnych miejsc w Polsce nadaje Radio WNET. Radiowa redakcja odwiedziła także Mosinę i Puszczykowo.

Radio WNET powstało w 2009 roku jako pierwsze polskie radio internetowe, z inicjatywy Krzysztofa Skowrońskiego oraz Grzegorza Wasowskiego, który jest również twórcą nazwy radia. Na łamach naszej gazety ukazał się wywiad z Krzysztofem Skowrońskim – zachęcamy do przeczytania!

Każdego dnia, między 7:00 a 10:00, nadawane są Poranki Radia WNET, a w sezonie letnim – Wakacyjne Poranki Radia WNET. Radio WNET to również platforma dziennikarstwa społecznego i Akademia Radia WNET dla początkujących dziennikarzy. Radia można słuchać także na jego stronie internetowej. Jego hasło to: „Media prawdziwie publiczne„.

Radio WNET w Mosinie

We wtorek, 31 lipca, radio nadawało z rynku w Mosinie. Gośćmi Łukasza Jankowskiego byli między innymi: Jan Marciniak – były radny i zastępca burmistrza Gminy Mosina, obecny zastępca burmistrza – Przemysław Mieloch, Marek Dudek – dyrektor Mosińskiego Ośrodka Kultury, Bronisława Dawidziuk – prezes Mosińskiego Chóru Kościelnego pw. Świętej Cecylii, Dorota Lisiak z Grupy Inicjatywnej Baranówko. Rozmówcy opowiadali o historii Mosiny, zbliżających się wyborach samorządowych, Młodzieżowym Sejmie Rzeczypospolitej Mosińskiej i aktualnych sprawach mieszkańców.

spotkanie z Radiem WNET na mosińskim rynku

Całego spotkania można posłuchać pod linkiem:

Radio WNET w Mosinie

Dla zespołu redakcyjnego Radia WNET czas spęczony w Mosinie to także aktywność – załoga przyjęła zaproszenie od firmy kajaki2.pl i miała okazję przepłynąć odcinek z Kanału Mosińskiego do Warty i dalej – do Lubonia, co dało możliwość zobaczenia sporego, ciekawego obszaru naszego regionu.

ekipa Radia WNET na kajakach

między audycjami – Radio WNET na Warcie :)

Czwartkowy poranek, 2 sierpnia br., to spotkanie w Puszczykowie. Tym razem goście radia WNET opowiedzieli o ciekawej historii tego miasta, ocalałych zabytkach i specyfice miejsca, a także o scenie politycznej Puszczykowa i lokalnych mediach. A głos zabrali między innymi: Agata Wójcik i Maciej Krzyżański – radni Rady Miejskiej Puszczykowa, Tomasz Kromolicki – przedsiębiorca, Marcin Paetz – notariusz i pasjonat historii. Nasza redakcja również brała udział w tym spotkaniu :)

Radio WNET w Puszczykowie

rozmowa z Maciejem Krzyżańskim

Zapraszamy do słuchania audycji z Puszczykowa:

Radio WNET w Puszczykowie

Skomentuj