Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Marta Mrowińska | środa, 5 gru, 2018 |

„Masz w sobie ogień, masz sporo w głowie” – rocznica działalności „Samych Swoich” w Mosinie

Stowarzyszenie SAMI SWOI Niepełnosprawni w Mosinie obchodzi pierwszą rocznicę swojej działalności. Z tej okazji, 4 grudnia br., podopieczni, rodzice, wolontariusze i wszyscy wspierający Stowarzyszenie spotkali się w Mosińskim Ośrodku Kultury na wspólnym świętowaniu.

Znalazł się czas na podsumowanie minionych wydarzeń – spotkań, wycieczek, wspólnych spacerów, zajęć, ale także – zebrań, narad, omawiania ważnych dla Stowarzyszenia spraw, szkoleń… Minął tylko rok, a wydarzyło się naprawdę wiele.

Przybyli goście mieli okazję wspominać najpiękniejsze chwile podczas prezentacji multimedialnej – zdjęcia z wywołały mnóstwo radości, radosna i pełna życzliwości była też atmosfera całego spotkania. Nie obyło się bez podziękowań, uścisków i wspólnej zabawy.

podziękowania i podsumowanie minionego roku – prezes Stowarzyszenia, Violetta Bartnikowska

Miniony rok pokazał, że jeśli się tylko chce, można skutecznie działać i realizować swoje cele. Dla Stowarzyszenia SAMI SWOI głównym celem jest rehabilitacja osób z niepełnosprawnościami, także ta społeczna, ich ciągły rozwój i dbałość o zaspokajanie specjalnych potrzeb. Członkowie Stowarzyszenia konsekwentnie podejmują działania w kierunku utworzenia środowiskowego domu samopomocy dla osób z wieloraką niepełnosprawnością, skupiają wolontariuszy, organizują spotkania dla rodziców i opiekunów… Słowa piosenki towarzyszącej prezentacji zdjęć podczas spotkania: „Masz w sobie ogień, masz sporo w głowie, już łatwo nie dasz złamać się (…) życie w swoje ręce weź, chciej coś więcej i nie poddaj nigdy się” doskonale odzwierciedlają determinację, energię, zapał i entuzjazm członków Stowarzyszenia.

wspólne wspominanie minionych wydarzeń

Nieprzypadkowo też rodzice zostali nazwani „bohaterami dnia codziennego” – to oni bowiem codziennie mierzą się z wyzwaniami, jakie trudno sobie nieraz wyobrazić. Do tego rzeczywiście potrzeba wielkiego ognia, siły, mocno krążącej w żyłach krwi i… wsparcia. Wsparciem jest nie tylko pomoc materialna, konkretne działania przekładające się na namacalne efekty – to czasem po prostu dobre słowo, uśmiech, wspólny spacer czy zwyczajne bycie razem. A to, że podopieczni i wolontariusze lubią ze sobą przebywać, było widoczne na spotkaniu. I bardzo cieszy.

razem najlepiej…

Wierzymy, że kolejny rok będzie równie bogaty w wydarzenia ja ten miniony, życzymy także wytrwałości w realizacji planów i zamierzeń.

uczestnicy spotkania

Wszystkich, którzy są ciekawi, co wydarzyło się w Stowarzyszeniu podczas minionego roku, zapraszamy do lektury najnowszego numeru Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej – znajdziecie tam więcej informacji!

o Stowarzyszeniu przeczytacie także w grudniowym wydaniu GMP :)

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Skomentuj