nowy id.3 elektryczny - salon Berdychowski Projekty mistrza mody na retrospektywnej wystawie w Starym Browarze w Poznaniu Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen
Jan Bylczyński | niedziela, 7 sty, 2018 | komentarze 4

Rozpoczęcie sezonu kajakowego 2018

W sobotę 6 stycznia 2018 r. w święto Trzech Króli podczas spaceru nad Kanałem Mosińskim można było usłyszeć przyjemną dla ucha charakterystyczną melodię harmonijki. To kajakarze z mosińskiej sekcji kajakarskiej rozpoczęli nowy sezon.

Rozpoczęcie spływu na wysokości ul. Głogowej

Rozpoczęcie spływu na wysokości ul. Głogowej

Spływ rozpoczął się na wysokości ul. Głogowej, a zakończył na przystani klubu UKS Rogalinek, nieopodal kościoła parafii św. Michała Archanioła i MBWW w Rogalinku. Zarówno pogoda jak i dobre humory od początku dopisywały wszystkim uczestnikom. Po przebyciu trzech progów wodnych i nabraniu odpowiedniej ilości wody zaczęła się prawdziwa kajakarska przygoda.

Jedna z dwuosobowych ekip przeszła swój pierwszy chrzest zaliczając kąpiel w orzeźwiającej, zimnej wodzie. Po wydobyciu szczęśliwych rozbitków z wody przystąpiono do akcji wyciągania kajaka, który zaczepił się o konar drzewa. Nad bezpiecznym przebiegiem akcji czuwała Policja wodna, która akurat była w tym czasie na patrolu.

wyciąganie kajaka z wody

wyciąganie kajaka z wody

Po wyciągnięciu sprzętu, ekipa, w okrojonym składzie kontynuowała spływ. Jak już wcześniej pisaliśmy na łamach GMP kanał na odcinku od targowiska do Warty jest miejscem, w którym każdy może poczuć prawdziwe piękno dzikiej przyrody.

Po pokonaniu kilku przeszkód w postaci powalonych drzew kajakarze dopłynęli do ujścia kanału i dostali się do rozlewisk Warty. W tym miejscu, na jednej z powstałych na zalewie wysp nastąpiło przypadkowe spotkanie z jeszcze jednym zapalonym kajakarzem – Michałem. Po krótkiej pogawędce i zrobieniu wspólnych zdjęć kajakarze udali się do miejsca docelowego.

Sprzęt i świetną atmosferę oraz oprawę muzyczną zapewnił Tomek Kaczmarek, właściciel kajaki2.pl.

spotkanie na rozlewiskach Warty

spotkanie na rozlewiskach Warty

Napisano przez Jan Bylczyński opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Jan Bylczyński

Dziennikarz GMP

Wasze komentarze (4)

 • Mili
  niedziela, 7 sty, 2018, 16:50:15 |

  Myślę że byłabym chętna na taką przygodę ale to jak się zrobi trochę cieplej.

 • Gość
  niedziela, 7 sty, 2018, 16:54:04 |

  Widać że na tamie kajak jednoosobowy lepiej sobie radzi, bo dziub jest zdecydowanie wyżej. A Panowie w dwuosobowym mieli mała kąpiel. Cudowna przygoda. Tylko pozazdrościć.

 • Kobieta
  niedziela, 7 sty, 2018, 16:57:38 |

  Zgadzam się z Mili. Musi być ciepłej jak dla mnie.

 • Kg
  wtorek, 9 sty, 2018, 13:39:18 |

  każda pogoda dobra na taką przygodę! Wstawać od komputerów!

Skomentuj