Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Jan Bylczyński | wtorek, 15 maj, 2018 |

Rozpoczęcie sezonu motorowodnego na Warcie

W sobotę 12 maja miało miejsce oficjalne rozpoczęcie sezonu przez motorowodniaków. Na przystani klubu UKS Kotwica Rogalinek zgromadzili się miłośnicy sportów wodnych wraz ze swoimi rodzinami. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych. Nie zabrakło wielu ciekawych atrakcji i oczywiście … zawodów motorowodnych na Warcie. W międzyczasie o funkcjonowaniu klubu i aktywnym wspieraniu turystyki wodnej w naszym regionie, opowiedzieli nam prezes Błażej Korzeniewski oraz sekretarz Tomasz Kaczmarek.

Zawody motorowodne na Warcie

Wszyscy entuzjaści sportów wodnych, którzy pojawili się w ten słoneczny, piękny dzień na przystani w Rogalinku z pewnością na nudę narzekać nie mogli. Organizatorzy jak co roku stanęli na wysokości zadania i dobrze przygotowali się do sezonu. Wcześniej wodniakom wspólnymi siłami udało się przygotować przystań do sezonu (relacja w GMP: Wiosenne porządki na przystani).

Rozpoczęcie sezonu motorowodnego na Warcie

Rozpoczęcie sezonu motorowodnego na Warcie

Wyniki zawodów

1 miejsce – ponton – katamaran ZapCat/ ThunderCat – Adam Suszczyk

2 miejsce – łódź Kocia – Błażej Korzeniewski

3 miejsce – załoga „Kubuś” z Radzewic
 

Warta z motorówki

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwała sekcja wodna Heavy Rescue SGRT OSP Mosina, która patrolowała w tym czasie Wartę na wysokości Rogalinka.

 sekcja wodna Heavy Rescue SGRT OSP Mosina - patrol na Warcie

sekcja wodna Heavy Rescue SGRT OSP Mosina – patrol na Warcie

UKS Kotwica Rogalinek

Skąd wzięła się inicjatywa założenia klubu motorowodnego, zapytaliśmy u źródła, czyli prezesa Klubu UKS Rogalinek:

W 2006 r. oficjalnie zarejestrowano klub UKS Kotwica Rogalinek. Inicjatywa założenia klubu wzięła się od kilku osób, mieszkańców Rogalinka i Mosiny, którzy chcieli popływać na Warcie. Od tego czasu co roku odbywają się zawody. W tym roku są to już XIV zawody, które połączone są z otwarciem sezonu motorowodnego. Od wielu lat kontynuujemy nasze działania, i mam nadzieję, że w przyszłości też będziemy spotykać się i robić to samo właśnie w tym miejscu. – mówi prezes UKS Kotwica Rogalinek, Błażej Korzeniewski. 

Rozpoczęcie sezonu motorowodnego na przystani klubu UKS Kotwica Rogalinek

Rozpoczęcie sezonu motorowodnego na przystani klubu UKS Kotwica Rogalinek

Jakie większe imprezy planujecie organizować jeszcze w tym roku?

– Niewątpliwie będą to zawody o Puchar Prezesa (Zawody o puchar prezesa klubu – 2013 r. – przyp. red). Stało się to już tradycją, że jest to zakończenie sezonu. Uczestniczymy też w innych imprezach zaprzyjaźnionych klubów, takich jak Śrem czy Czerwonak. – kontynuuje Błażej Korzeniewski.

zachód na przystani w Rogalinku

zachód na przystani fot. UKS Kotwica Rogalinek

Dlaczego wspieranie aktywności nad wodą i korzystanie z jej uroków jest tak ważne, i jak zacząć nasz przygodę związaną z wodą, opowiada sekretarz klubu UKS Kotwica Rogalinek, Tomasz Kaczmarek – społecznik, propagator sportów wodnych, organizator spływów kajakowych i inicjator wielu akcji wspierających turystykę wodną w naszym regionie.

Rzeka żyje, a jak pokazuje coraz większe zainteresowanie turystyką wodną wśród wielu ludzi to raczej my nie możemy żyć bez wody. Zamknięci w betonowych miastach i blaszanych samochodach odczuwamy coraz większe pragnienie, pragnienie natury. Nie polecamy oczywiście picia wody z Warty, ale jest wiele innych sposobów na zaspokojenie pragnienia za pomocą wody. Woda i czas spędzony nad nią płynie spokojnie i ten spokój się udziela. Na wodzie czuje się otaczająca nas przestrzeń wszystkimi zmysłami. Dzięki takim inicjatywom jak te organizowane przez nasz klub,dajemy możliwość osobom, które z różnych względów do tej pory nie miały okazji zasmakowania tej formy rekreacji, zapoznania się z nią. W trakcie takiej imprezy chętnie organizujemy przejażdżki naszymi łodziami, aby pokazać innym piękno naszej przyrody oraz przyjemność jaka płynie ze spędzania czasu nad rzeką. Wbrew pozorom nie jest to sport drogi, choć za taki jest uważany. Na początek można kupić używaną łódź za parę tysięcy złotych, albo kajak za o wiele mniej. Można też korzystać ze stale powiększającej się oferty czarteru łodzi czy też wypożyczalni kajakowych. Zapraszamy wszystkich serdecznie do naszego klubu UKS Kotwica Rogalinek. Chętnie podzielimy się swoim doświadczeniem i podpowiemy jak zacząć.

fot. Tomasz Kaczmarek

UKS Kotwica Rogalinek jest klubem motorowodnym działającym oficjalnie od 2006 roku. Początki klubu sięgają 2005 roku, kiedy to dzięki inicjatywie kilku zapaleńców turystyki wodnej powstała grupa wodniaków. Klub UKS Kotwica Rogalinek skupia właścicieli łodzi różnego typu i tonażu.

przystań UKS Kotwica Rogalinek

przystań UKS Kotwica Rogalinek

Kotwica Rogalinek

fot. UKS Kotwica Rogalinek

Napisano przez Jan Bylczyński opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Jan Bylczyński

Dziennikarz GMP

Skomentuj