Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | piątek, 16 lis, 2018 |

Rusza Szlachetna Paczka w Mosinie!

Już jutro rusza Szlachetna Paczka, projekt realizowany w całej Polsce od osiemnastu lat. Jak co roku w akcję włączają się również wolontariusze z Mosiny.

ZRÓB SZLACHETNĄ PACZKĘ!

Szlachetna Paczka – rejon Mosina

17 listopada nastąpi otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki. Co to dokładnie oznacza? Osoby, które będą chciały przygotować paczkę dla jakiejś rodziny, czy osoby samotnej z naszego rejonu, będą mogły ją odszukać na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Po odszukaniu Rejonu Mosina, znajdziecie 17 historii z naszej okolicy – mówi Monika Kujawska, lider Rejonu.

Zrób paczkę w Mosinie 🙂
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Wolontariusze od października odwiedzali 23 zgłoszone do projektu rodziny i osoby samotne. Po weryfikacji ostatecznie włączyliśmy do projektu 17 z nich. Paczkę najlepiej zrobić w grupie znajomych, przyjaciół, rodziny. Macie na to czas do 8-9 grudnia. Wtedy to będzie weekend cudów, czyli finał Szlachetnej Paczki. Darczyńcy przywożą wtedy paczki do naszego magazynu, który będzie mieścił się tradycyjnie w Zespole Szkół im. A. Wodziczki w Mosinie, przy ul. Topolowej (wjazd do magazynu od strony boiska, od ul. Sowińskiego). Wolontariusze zawiozą później te paczki do rodzin – dodaje Monika Kujawska.

Monika Kujawska

Monika Kujawska, lider rejonu Szlachetnej Paczki

Jak działa Szlachetna Paczka?

Jak działa Szlachetna Paczka i o tym, jak projekt przebiegał wcześniej w Mosinie przypominamy:

Prawdziwa bieda milczy

Razem możemy więcej niż nam się wydaje

szkolenie wolontariuszy Szlachetnej Paczki (zdjęcie archiwalne)

PACZKOWA pomoc jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują pomoc – czyli właśnie PACZKI. A Szlachetna PACZKA tworzy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.
Więcej o tym, jak działa Szlachetna Paczka znajdziecie pod adresem: ➡️ https://www.szlachetnapaczka.pl/o-paczce

Jak zrobić Szlachetną Paczkę? - infografika

Jak zrobić Szlachetną Paczkę?

Finał Szlachetnej Paczki 2013 (zdjęcie archiwalne)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj