Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Materiały partnera | wtorek, 3 kwi, 2018 |

Schody – drewniane vs metalowe

Jeszcze jakiś czas temu rodzaj klatki schodowej trzeba było zaplanować już na etapie projektu architektonicznego. Dzisiaj dzięki innowacyjnym rozwiązaniom kwestia montażu stopni pozostaje bardziej elastyczna, jednak przed podjęciem jednej kluczowej decyzji nie uchroni nas niestety nic. Chodzi mianowicie o rodzaj schodów, a konkretniej tworzywo, z jakiego zostaną wykonane. Najpopularniejsze są schody drewniane oraz metalowe i to właśnie na porównaniu tych dwóch typów skupimy się w tym artykule.

Drewno – kunszt i elegancja

Jeśli chodzi o zalety schodów drewnianych, to z pewnością wśród głównych plusów należy wymienić ich naturalne predyspozycje estetyczne. Stopnie i barierki z drewna wyglądają bardzo stylowo i doskonale wpasują się w większość rodzajów wnętrz, zaczynając od bardzo klasycznych starych domów, na nowoczesnych i designerskich wnętrzach kończąc. Należy jednak nadmienić, że decydując się na schody z drewna musimy przyszykować się na to, że będzie trzeba o nie dbać. Regularna konserwacja poprzez stosowanie specjalnych preparatów to nieodłączny element życia właściciela schodów wykonanych z drewna.

schody drewniane vs metalowe

Stal – niezawodność i długowieczność

Nie jest tajemnicą, że stal to bardzo wytrzymałe tworzywo, które wiele zniesie. Schody metalowe to bez wątpienia najtrwalszy typ stopni, jakie możemy zamontować w mieszkaniu. Konstrukcja z takiego tworzywa będzie nie tylko wytrzymała i twardo osadzona, ale także odporna na rdzę, wilgoć czy różnego rodzaju zniszczenia mechaniczne. Dodatkowo stal doskonale wpasowuje się w bardziej designerską myśl aranżacyjną, dlatego idealnie sprawdzi się, jako dopełnienie stylizacji w nowoczesnym budownictwie. Warto dodać, że zazwyczaj schody ze stali będą tańsze od tych wykonanych z drewna. Obecnie schody metalowe produkuje się w wersjach modułowych przeznaczonych do samodzielnego montażu. To dobra alternatywa szczególnie dla osób, które nie zdecydowały się na to, jakie schody zamontują jeszcze na etapie projektowania i chcą dopasować konstrukcję dopiero później. Różne rodzaje schodów modułowych znajdziecie Państwo na stronie schody24.net.pl.

A może hybryda

Doskonałym wyborem jest połączenie schodów drewnianych z metalowymi. To nie tylko idealne przenikanie się wymienionych powyżej zalet dwóch typów materiałów, ale także ciekawe posunięcie wnętrzarskie. Schody drewniano-metalowe szczególnie chętnie wybierane są przez właścicieli nowo zakupionych mieszkań i domów, którzy pragną postawić na trwałe stopnie o ciekawych walorach estetycznych.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj