T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Materiały partnera | poniedziałek, 15 paź, 2018 |

Szklana mozaika jako element wykończenia łazienki

Najczęściej stosowanym w łazience materiałem wykończeniowym są płytki ceramiczne, ale w aranżacjach pojawia się również szklana mozaika. Gwarantuje niecodzienny efekt i pozwala na tworzenie najróżniejszych kompozycji. Jakie cechy ją wyróżniają? Czy inne rodzaje mozaik można zastosować w łazience?

Dekoracyjny efekt na ścianie

Mozaika szklana jest wykorzystywana przede wszystkim jako oryginalne wykończenie ścian w łazience. Można nią wykładać całe ściany lub komponować dekoracyjne wzory. W niepowtarzalny sposób potrafi odmienić każde wnętrze, dlatego coraz częściej pojawia się w wystroju. Szeroki wachlarz kolorystyczny i warianty matowe lub z wysokim połyskiem czynią materiał jeszcze atrakcyjniejszym i pożądanym.

Mozaika szklana – w małych i dużych pomieszczeniach?

W przypadku płytek ceramicznych zawsze dopasowuje się je do pomieszczenia pod kątem wielkości, ale mozaika rozwiązuje ten problem – drobne elementy pasują do każdej łazienki niezależnie od metrażu. Charakterystyczną cechą mozaiki jest odbijanie światła, w szczególności odnosi się to do wariantów o wysokim połysku, co powoduje, że łazienka sprawia wrażenie jaśniejszej i bardziej przestronnej.

Dlaczego mozaika szklana sprawdza się w łazience?

Wilgotne środowisko łazienki wymaga stosowania materiałów wykończeniowych odpornych na działanie wody. Mozaika sprawdza się doskonale, ponieważ nie sprzyja też rozwojowi pleśni. Szklaną powierzchnię łatwo utrzymać w czystości – wystarczy użyć klasycznych środków czystości przeznaczonych do sprzątania łazienki. Mozaikę można wykorzystywać również do wykładania podłogi.

Bogactwo wzorów

Szklane mozaiki najczęściej przybierają formę kwadratów o długości boku nie większej niż 5 cm, ale są dostępne również w innych kształtach – m.in. owalu lub sześciokąta. Mnogość wzorów i kolorów powoduje, że można z nich tworzyć niezwykle pomysłowe aranżacje, które przykuwają uwagę. Matowe, przezroczyste lub błyszczące powierzchnie warto ze sobą łączyć. Interesujący efekt zapewniają mozaiki ozdobne, które powstają poprzez zatopienie w szkle maleńkich elementów, np. brokatu. Bogactwo kolorów i wzorów powoduje, że mozaika stanowi doskonałe uzupełnienie aranżacji – oznacza to, że ściany nie muszą być wyłożone w pełni samą mozaiką, lecz w większości mogą być pokryte płytkami ceramicznymi, a maleńkie elementy odpowiednio ułożone posłużą za motyw dekoracyjny. O różnorodności mozaik można przekonać się, wchodząc na stronę https://www.domlazienkaplytki.pl. Warto zastosować je jako element ozdobny wanny, kabiny prysznicowej lub lustra.

Pozostałe rodzaje mozaik, które stosuje się w łazienkach

Dużą popularnością cieszą się mozaiki ceramiczne, które tak samo jak płytki ceramiczne są dostosowane do pomieszczeń o dużej wilgotności. Luksusowy charakter wnętrza można uzyskać dzięki drobnym elementom z macicy perłowej. Ponadto w aranżacji łazienki wykorzystuje się mozaiki kamienne. Najmniej odpowiednie są warianty drewniane, które zwykle znajdują zastosowanie w innych pomieszczeniach ze względu na niewysoką odporność na działanie wody i pary wodnej.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj