Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 16 lip, 2018 |

„Twoje i moje podwórko” – wyjątkowy spektakl w Mosinie!

Już jutro, tj. 17 lipca br., w Mosińskim Ośrodku Kultury odbędzie się niepowtarzalny, bo tworzony i przygotowany przez dzieci pod okiem artystów spektakl, realizowany w ramach programu „Lato w teatrze”.

Nikt z nas, dorosłych nie może zaprzeczyć, że proces dorastania przebiega poprzez różne przestrzenie – podwórka. Co prawda podwórko ma tu znaczenie symboliczne, ale stanowi punkt wyjścia do głębszej interpretacji. Nie jesteśmy w stanie wychować się, a tym bardziej kształtować bez doświadczania nowych wrażeń, a co za tym idzie – różnorodnych emocji.

Powstający w Mosińskim Ośrodku Kultury spektakl „Twoje i Moje Podwórko” w ramach programu „Lato w teatrze” Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie jest pokazaniem świata oczami dzieci. To wejście w tematy dojrzewania, przełamywania ich wewnętrznych barier, tworzenia przestrzeni skupionej wokół ważnych dla nich wartości.

Wzorem literackim dla dzieci była postać Króla Maciusia I, który jako król – dziecko zmagał się z wieloma przeciwnościami.

Pierwszy finał mamy już za sobą. Spektakl odbył się w Pracowni Literackiej – Muzeum Arkadego Fiedlera w piątek, 13 lipca. Dzisiaj dzieci pod okiem artystów ćwiczą do drugiego ważnego spotkania z widzami. Już jutro, czyli 17 lipca o godzinie 17.00 w Mosińskim Ośrodku Kultury będzie można doświadczyć czegoś wyjątkowego.

Gorąco zapraszamy!

(zdjęcia pochodzą z warsztatów realizowanych w Mosińskim Ośrodku Kultury)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj