Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Wiosenne moda - Stary Browar Berdychowski VW - T-Roc
Materiały partnera | czwartek, 18 paź, 2018 | komentarze 2

Urządzamy łazienkę: jak wybrać ceramikę?

Gorące kąpiele w wannie pełnej piany czy szybki, chłodny prysznic? Zanim będziemy mogli skorzystać z którejkolwiek opcji, trzeba najpierw urządzić łazienkę i co najważniejsze – zamontować w niej odpowiednie sprzęty sanitarne. Nasze upodobania kąpielowe mają tu niemałe znaczenie, ponieważ to od nich w dużej mierze zależy wystrój łazienki. Jednak oprócz tego przy wyborze ceramiki łazienkowej warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka kwestii.

Wymiary łazienki

Jeżeli budujemy własny dom, możemy zadecydować, ile będzie w nim łazienek i jakiej będą wielkości. W takiej sytuacji możemy puścić wodze fantazji i zamontować np. dużą wannę z hydromasażem, obok której zmieści się jeszcze kabina prysznicowa. Jednak w przypadku mieszkania w bloku pole do popisu jest już nieco bardziej ograniczone – łazienka zazwyczaj jest najmniejszym pomieszczeniem i czasem musimy trochę się nagłowić, aby zaprojektować ją sposób zapewniający maksymalny komfort użytkowania. I w jednym, i w drugim wypadku warto jak najwcześniej zaprojektować całą koncepcję wystroju, łącznie z rozmieszczeniem wszystkich urządzeń sanitarnych. Prawidłowo wykonane pomiary pozwolą nam lepiej dopasować poszczególne elementy i uniknąć zbędnego zagracenia przestrzeni.

pięknie urządzona łazienka

Kształty i style

Obok funkcjonalności, dużą rolę odgrywa estetyka pomieszczenia – mimo że łazienka nie jest salonem, w którym spędzamy zdecydowanie więcej czasu, to jednak poranna toaleta czy wieczorne ablucje stają się o wiele przyjemniejsze w efektownie zaaranżowanym wnętrzu.

Producenci ceramiki łazienkowej oferują coraz to bardziej wymyślne modele umywalek czy wanien, więc ze znalezieniem czegoś na miarę naszych oczekiwań nie powinniśmy mieć problemu. Pod warunkiem, że naprawdę wiemy, czego szukamy. Zanim zaczniemy przeglądać katalogi czy chodzić po sklepach, warto określić, w jakim stylu ma być wykończona łazienka. Mogą to być nowoczesne, minimalistyczne czy wręcz futurystyczne klimaty, w których będą dominować wyraziste i niestandardowe kształty. Jeżeli natomiast bardziej cenimy klasykę lub styl retro, możemy rozejrzeć się za elegancką wanną wolnostojącą czy umywalką w formie miski „stojącej” na blacie. Trzeba przy tym pamiętać, że im bardziej nieszablonowe modele wybierzemy, tym wyższa będzie ich cena. W przypadku mniejszego budżetu lepiej zdecydować się na bardziej standardowe, opływowe kształty.

Jak szukać dobrej ceramiki sanitarnej?

Kiedy mamy już konkretny plan wystroju łazienki, warto zrobić research w internecie, ponieważ dzięki temu możemy łatwiej i szybciej wyszukać najbardziej atrakcyjne oferty. Duży wybór ceramiki od różnych producentów, w korzystnych cenach znajdziemy np. na portalu http://plusoutlet.pl. Przeglądając poszczególne modele, zwróćmy uwagę nie tylko na cenę, ale przede wszystkim na wymiary oraz jakość wykonania. Nawet przy ograniczonych zasobach finansowych lepiej postawić na wyższą jakość kosztem np. fantazyjnego kształtu, niż po kilku latach zmagać się z usterkami.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Wasze komentarze (2)

  • galileo
    wtorek, 13 lis, 2018, 17:22:20 |

    Dobrym pomysłem brzy urządzaniu łazienki jest konsultacja z fachowcem.W Home Concept oprócz dużego wyboru artykułów łazienkowych zapewniają również pomoc ich specjalistów wykończeniowych,warto skorzystać

  • szefuncio
    poniedziałek, 3 gru, 2018, 1:08:23 |

    Galileo dzięki za pomoc, poszedłem do HC i znalazłem tam pomoc, jakiej potrzebowałem!

Skomentuj