Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Marta Mrowińska | czwartek, 7 cze, 2018 | 1 Komentarz

W każdym z nas tkwi siła i talent – VII Dzień Aktywności Osób Niepełnosprawnych w Mosinie

Dzień Aktywności Osób Niepełnosprawnych na stałe już wpisał się w harmonogram wydarzeń w naszej gminie. Organizowany po raz siódmy przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie zgromadził jak zawsze liczne grono uczestników.

Wydarzenie rozpoczęło się od powitania zgromadzonych gości (wśród których znaleźli się przedstawiciele władz powiatowych, Nadleśnictwa Konstantynowo, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie i Puszczykowie, przedstawiciele instytucji sportu i kultury w Mosinie) oraz występów artystycznych uczniów ośrodka.

licznie zgromadzona publiczność

Jako pierwsi wystąpili młodzi aktorzy z działającego przy ośrodku kółka teatralnego „Kółeczko”, przedstawiając sztukę pt. „Dąb i trzcina”, na podstawie bajki Jeana de La Fontaine’a. W wymowny sposób pokazali, że każdy z nas jest silny, ale też – każdy ma chwile słabości, a czasem ta słabość jest właśnie naszą siłą.

Przedstawienie pt. „Dąb i trzcina”

Był też czas na występy wokalistów – na scenie zaprezentowała się Wiktoria Repeć, znana już z poprzednich edycji spotkania młoda, utalentowana artystka. Po niej wystąpiły: Kinga Maciejewska i Małgorzata Pieszak, uczennice ośrodka, wielokrotnie reprezentujące placówkę na licznych uroczystościach, apelach i konkursach.

Występ Wiktorii Repeć

Kinga Maciejewska

Małgorzata Pieszak

W letni, sielski klimat wprawili zebranych gości Adrian Żak i Monika Golonka, wykonując utwór „na ludową nutę”.

Adrian Żak i Monika Golonka

Dzień ten był szczególnie ważny, ponieważ połączony został z uroczystym otwarciem Pracowni Wyrobów Artystycznych – Strefa Rękodzieła, ufundowanej przez Rotary Club Poznań – Puszczykowo. W Strefie znajduje się pracownia ceramiczna, tkacka, terapii zajęciowej, a wyposażenie daje możliwości rozwoju umiejętności i budzenia talentów, zarówno wśród uczestników ośrodka jak i uczniów okolicznych szkół i innych placówek – założeniem jest bowiem integrowanie i umożliwianie korzystania z zajęć różnym grupom osób.

uroczyste otwarcie pracowni – Strefy Rękodzieła

prace wykonane w pracowni ceramicznej

Po części artystycznej nastąpił ciąg dalszy – zajęcia warsztatowe w plenerze. Tutaj można było pobawić się w gry sprawnościowe, spróbować garncarstwa, wykorzystać kolorową chustę KLANZY, pięknie pomalować twarz czy wreszcie – znaleźć chwilę wytchnienia w cieniu drzew, przysiąść na wygodnej pufie czy zjeść coś słodkiego. Rozegrany został także mini-turniej piłki nożnej między uczniami szkół podstawowych z Mosiny i Puszczykowa.

warsztaty garncarskie

zabawy z chustą KLANZY

Dzień Aktywności Osób Niepełnosprawnych to impreza, której głównym celem jest integrowanie środowiska lokalnego, przełamywanie barier i ułatwianie komunikacji pomiędzy osobami pełnosprawnymi a osobami z niepełnosprawnościami, a także zaprezentowanie umiejętności uczniów ośrodka i ich talentów. Jak co roku, także i tym razem cel ten został osiągnięty. Dobra zabawa, przyjazna atmosfera i ogromne talenty młodych ludzi sprawiły, że wydarzenie to pozostanie na długo w pamięci uczestników. Pokazuje także – jak mówi tytuł – że w każdym z nas tkwi ogromna siła i talent, który czasem potrzebuje tylko odpowiedniego bodźca, by móc się ujawnić. Na szczęście są wokół nas ludzie, którzy wspierają innych w rozwijaniu własnych talentów i którzy dają sobie nawzajem ogromną siłę – taką, która pozwala przetrwać każdą burzę, niezależnie od tego, czy jest się dębem czy chwiejną trzciną…

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Wasze komentarze (1)

  • Bodek
    czwartek, 7 cze, 2018, 16:17:48 |

    Piękna akcja :)

Skomentuj