Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Marta Mrowińska | czwartek, 30 sie, 2018 |

Wrześniowy numer Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej już w sprzedaży!

Drodzy Czytelnicy! Z radością informujemy, że najnowsze, wrześniowe wydanie gazety już od dzisiaj można nabyć w stałych punktach sprzedaży i siedzibie redakcji. Jak zwykle, przygotowaliśmy dla Państwa wiele ciekawych tematów. Zapraszamy do lektury!

Zastanawiacie się, co mają wspólnego sporty walki z pomocą zwierzętom? Okazuje się, że bardzo dużo. Na pomysł połączenia zbiórki karmy dla schroniska w Gaju z warsztatami sztuk walki wpadł jeden z mieszkańców i jak wymyślił, tak zrobił :) Spotkanie zgromadziło wielu uczestników i kibiców, a przy okazji udało się zebrać sporo jedzenia dla psów. Skorzystali wszyscy. Dodajmy jeszcze, że to nie ostatnia tego typu inicjatywa dla mieszkańców!

Takich inicjatyw opisujemy w numerze dużo więcej. Ciekawym pomysłem było, zorganizowane przez Stowarzyszenie Mosińskie Spoty Samochodowe, wydarzenie z cyklu Powolnych Objazdów Mosiny, podczas którego tym razem zbierano pieniądze na leczenie małej Aurelki. Czytając ten tekst, nie sposób było ukryć wzruszenia, poza tym jest to kolejny dowód na to, że razem możemy więcej niż moglibyśmy się spodziewać. Również mieszkańcy Puszczykowa wykazali się inicjatywą i wspólnymi siłami odnowili oryginalny, niemiecki schron z czasów II wojny światowej, ratując obiekt przed dewastacją i chroniąc go dla kolejnych pokoleń.

Zapraszamy także do przeczytania tekstu o wyjątkowej grupie pewnych wodnych pasjonatów, których łączy nie tylko miłość do kajaków, ale przede wszystkim – przyjaźń, otwartość na innych ludzi i ich potrzeby, wzajemna pomoc i życzliwość. Znajdują oni czas na wspólne chwile, podziwianie przyrody, rozmowy i pomaganie innym.

Niewątpliwie jednym z ważniejszych wydarzeń była kolejna edycja „Szeroko na Wąskiej”, jak zwykle barwna, pełna niespodzianek i spotkań z ludźmi. Z roku na rok przybywa znajomych twarzy, tematów do rozmów, pojawia się coraz więcej życzliwych spojrzeń i dłoni wyciągniętych w powitalnym geście.

Przed nami wrzesień, czas intensywniejszej pracy i dla wielu powrót do obowiązków po wakacyjnej przerwie. Zachęcamy do tego, by w natłoku zajęć znaleźć czas na przerwę i sięgnąć po najnowszy numer gazety. A także, by spotykać się z ludźmi. Życzymy Wam zatem, drodzy Czytelnicy, pięknego miesiąca i przyjemnej lektury!

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Mosina, Puszczykowo

Skomentuj